Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Naval beguncev-imigrantov

4779 OGLEDOV 39 KOMENTARJEV

Predlagam da Slovenska vlada zahteva v Bruslju da se vse imigrante-begunce iz arabskih in afriških držav brez izjem začne takoj vračat-deportirat nazaj v turčijo od koder v množicah prihajajo v Grčijo in potem naprej proti Nemčiji in VB.

Zato ker so v Turčiji tisti ki so uspeli priti tja povsem varni,in jim je potrebno takoj preprečiti vstop v EU.

Sprejem teh miljon beguncev ne bo pomagal popolnoma nič!!!! Saj jih še vsaj 50 miljonov namerava priti v EU. Torej kaj bomo sprejeli vseh 50 miljonov ali pa jim bomo pomagali urediti razmere pri njih.

Migrantska problematika v Evropi raste z eksponentno hitrostjo- kot efekt snežne kepe, ki postaja vse večja, ki se kotali po bregu navzdol. Evropska politika bo morala urgentno najti ustrezne rešitve in pod nujno zajeziti migrantske tokove tako na morju, kot na kopnem, ker se nam v obratnem primeru nič dobrega ne obeta.

Verjetno se vedno več Evropejcev zaveda, kaj na stežaj odprta vrata Evrope pomenijo in kakšne posledice bo to imelo na vse nas, na našo kulturo, naš standard, na varnost naših življenj in našega premoženja,... Moje mnenje je, da Evropska unija preveč velikodušno sprejema vsakogar, kdor se sem napoti. Včasih se vprašam, če se gospoda, ki sedi v Bruslju, daleč stran od povprečnega državljana Evrope, sploh zaveda kaj liberalna politika podeljevanja azilov in preseljevanja sploh pomeni

Od od bo prišel denar za socialne prispevke za vse te ilegalce? Se bo stanje v Afriki s sprejemanjem vedno novih ilegalcev izboljšalo? Ženske v večini Afriških in arabskih držav imajo še vedno po 10 otrok...so brez vseh pravic, drugorazredni državljani... Države tudi Slovenija imajo pravico zavarovati svoje državljane in državljanke in se ravnati po svojih zakonih.

www.advance.hr/vijesti/ceski-predsjednik-milos-zeman-imigranti-masovno-dolaze-zbog-americkih-i-europskih-suludih-vojnih-akcija-na-bliskom-istoku/

www.rtvslo.si/svet/trgovci-z-ljudmi-za-begunce-v-turciji-celo-najemali-hotele/371763

www.rtvslo.si/svet/foto-kaos-na-prenatrpanem-kosu-hocemo-papirje-hocemo-jesti/371550

www.kurir.rs/vesti/drustvo/sve-vise-izbeglica-migranti-ce-uskoro-islamizirati-srbiju-clanak-1880879

www.rtvslo.si/svet/foto-makedonci-postavili-zivi-policijski-zid-proti-beguncem/372237

www.rtvslo.si/svet/foto-makedonija-razglasila-izredne-razmere-saj-postaja-novo-begunsko-krizno-zarisce/372183

www.rtvslo.si/svet/foto-nova-prebezniska-kriza-v-gevgeliji-na-makedonsko-grski-meji/371823

Kaj beguncem-imigrantom manjka v Franciji in zakaj hočejo priti na vsak način v VB?. V Franciji ni vojne, ni preganjanja, zakaj hočejo v VB?

www.rtvslo.si/svet/konec-tedna-kaos-v-calaisu-ofenziva-tisocerih-pribeznikov-na-predor/370973

www.rtvslo.si/svet/ponoci-je-okoli-2-000-migrantov-skusalo-vstopiti-v-predor-pod-rokavskim-prelivom/370601

Ko bo Madžarska postavila ograjo do konca se bodo begunci preusmerili na Hrvaško proti Sloveniji ko bodo pa hoteli v Avstrijo jih bodo pa začeli vračati k nam,kam bomo pa mi z 100000 in še več celo miljon begunci?

www.rtvslo.si/svet/ograje-ne-dviguje-le-madzarska-ampak-tudi-velika-britanija/370824

www.rtvslo.si/svet/cameron-grozi-beguncem-odstranili-vas-bomo-z-otoka/370686

www.youtube.com/watch Zgledujmo se po Avstraliji dokler se še lahko.

V redu ,ne želim izpasti kot kreten ampak gledam slike teh prebežnikov v veliki večini sami mladi moški.Skoraj vsi oblečeni v nulo,adidas teniske,znamke oblačil itd.Zraven pa seveda vsi stroški,ki sodijo v takšno potovanje.Jaz si ne morem kar tako privoščiti nekega potovanja po Evropi tukaj pa ljudje,ki prihajajo iz držav,katerih gospodarsko stanje je porazno plačujejo po več tisoč evrov za pot v Evropo itd.Pa kdo je tukaj nor?

Nekdo financira vse te ljudi.Je možno,da je celo EU za tem ali pa ZDA ali pa še huje ISIL ki se financira tudi od nafte? Če ni EU pa vsekakor daje zeleno luč tem financerjem.,Iz Evrope hočejo ustvariti multi kulturne združene države (amerike) Evrope.Kako lepo stvar deluje pa tako ali tako vidimo pri ZDA,kaos od države.

25 glasov

8 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR I Izbrisan Uporabnik 12672 38 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


20. 10. 2015

Odziv Ministrstva za notranje zadeve

Republika Slovenija je z aktom o notifikaciji nasledstva za konvencije Organizacije združenih narodov leta 1992 sprejela Ženevsko konvencijo o beguncih, ki skupaj s še nekaterimi konvencijami predstavlja temelje pravil mednarodnega humanitarnega prava. Ženevska konvencija kot univerzalni sporazum določa, kdo je begunec in definira pravice in dolžnosti beguncev in njihovih držav gostiteljic. Kljub temu, da je bila sprejeta pred 64 leti, Ženevska konvencija o beguncih še vedno predstavlja temelj zaščite beguncev po svetu.

Mednarodna zaščita je v Republiki Sloveniji tudi ustavno varovana kategorija. V 48. členu Ustave Republike Slovenije je določeno, da je v mejah zakona priznana pravica pribežališča tujim državljanom in osebam brez državljanstva, ki so preganjane zaradi zavzemanja za človekove pravice in temeljne svoboščine. Za razliko od migracij zaradi ekonomskih, socialnih, zdravstvenih in podobnih razlogov, je mednarodna zaščita vrsta prisilne, nenačrtovane migracije in je zato podvržena številnim garancijam in standardom, ki jih predpisujejo v prvi vrsti mednarodni predpisi, ki so jih demokratične države dolžne spoštovati. Mednarodna zaščita pomeni priznanje zaščite osebi, ki je svojo izvorno državo zapustila zaradi preganjanja.

Republika Slovenija je kot država članica Evropske unije zavezana tudi k vzpostavitvi skupne evropske azilne politike oziroma skupnega evropskega azilnega sistema ter delitvi bremen in solidarnosti med državami članicami pri sprejemanju beguncev. Ključni namen skupne evropske azilne politike je oblikovanje območja svobode, varnosti in pravic, odprtega za vse, ki jih okoliščine prisilijo k legitimnemu iskanju zaščite.

Nudenje zaščite beguncem pomeni spoštovanje mednarodnega humanitarnega prava in človekovih pravic ter humanitaren in solidaren odnos države ali skupnosti držav do dogajanja v svetu in civilistov, ki so se znašli v oboroženih spopadih oziroma so v izvorni državi preganjani.

Republika Slovenija se je v mesecu septembru 2015 znašla pod izrednim migracijskim pritiskom, vendar je zadeve dobro obvladovala. Spoštovala je evropsko zakonodajo in spremljala, koliko in katere osebe so vstopila v Republiko Slovenijo. Sodelovanje med vsemi akterji, ki skrbijo za sprejem in nastanitev migrantov, je bilo odlično, oskrba migrantov ustrezna, do incidentov ni prihajalo. Slovenija je postopala tako po lastnih kot po pravilih azilne zakonodaje, varovala je schengensko mejo ter opravljala meje na kontroli in nadzorovala dogajanje v državi in s tem zagotavljala varnost migrantov in slovenskih državljanov.

Pri iskanju skupne rešitve za migrantsko problematiko na ravni EU je ključna solidarnost. Trajne preselitve (resettlement) in premestitve (relocation) oseb sta mehanizma, ki izražata načelo solidarnosti in pomoči med državami članicami. Republika Slovenija je vseskozi pripravljena v skladu s principi solidarnosti ter upoštevaje zmožnosti aktivno sodelovati pri skupnih ukrepih.

V vprašanju je omenjeno tudi področje vračanja oseb, ki na ozemlju EU ne bivajo zakonito, niti niso upravičene do mednarodne zaščite, zlasti v Turčijo kot državo iz katere prihajajo. Pri tem je potrebno poudariti, da oseb ni mogoče vrniti proti volji tretje države, poleg tega se vračanje praviloma izvaja v države, od koder tujci izvirajo. S Turčijo je EU sklenila sporazum o vračanju, ki sicer že velja, se pa zaradi prehodnega obdobja še ne uporablja. Zato vprašanje vračanja oseb v omenjeno državo zaenkrat poteka na podlagi bilateralnih sporazumov, kar pa je manj učinkovito. Je pa to področje deležno velike pozornosti na ravni EU (nazadnje so o tem razpravljali ministri za notranje zadeve držav članic dne 8. 10. 2015), predvideni pa so tudi že številni ukrepi v smeri izboljšanja učinkovitosti teh politik v bližnji prihodnosti. Glede na navedeno, menimo, da predlog ni primeren za nadaljnjo obravnavo.

Priloge:

Komentarji