4 letna prepoved zaposlitve v JU
Predlagam, da se prepove zaposlitev politikom v JU in sicer za štiri leta od izgube funkcije. To določilo naj velja za vse funkcionarje (ministre, državne sekretarje in ostale, ki so prišli na funkcijo z zmago na volitvah njihove stranke), ter tudi poslancem in svetnikom v državnem zboru in svetu.
Obrazložitev:
V politiko bi tako odhajali ljudje z že zgrajeno kariero v realnem gospodarstvu in ne iskalci rent državnega denarja. Kdor izgubi volitve oziroma nima več zaupanja v lastni stranki naj se najprej dokaže v gospodarstvu. Anomalija je tudi zamrznitev delovnega razmerja politikom, ki se lahko vrnejo na svoje prejšnje delovno mesto. To je neustavno in neenakopravno, ker se na svoje delovno mesto ne more vrniti nekdo, ki je izgubil posel, stranke… v času politične funkcije in mora takoj začeti z nova graditi posel.