Pomen ali smisel izobrazbe ko gre za javno delo ali redno zaposlitev
Predlagam vladi ali posameznemu ministrstvu da spremeni pogoje ali način zahtevnih stopenj šolanja ko gre za zasedo delovnega mesta. Naj dam primer ko nekdo išče delo katerega zaradi izobrazbe ne more najti, ter osebe ki nima šole in dobi delo za katero je zahtevna višja šola a zaradi tega ker se delo dodeli kot javno delo lahko tako delovno mesto dobi oseba ki nima niti srednje šole, torej kje je smisel šolanja ali kje je smisel zahtevnosti šole, izobrazbe.
Zavod posameznika napoti na delovno mesto npr delovni terapevt, zahtevna šola seveda taka s katero si pridobil naziv delovni terapevt, ker gre za pristop na delo preko javnih del, to isto delovno mesto dobi oseba z osnovnošolsko izobrazbo. Kje je tukaj zdaj pravica ali smisel, ter poštenost do ljudi ki so se šolali. Potemtakem je najboljše da se izobrazba že v klasičnih razpisih zniža, s tem bo delovno mesto verjetno tudi prej zasedeno, pomanjkanje kadra verjetno skoraj da ne bo.
Vladi ali pristojnemu ministrstvu zato predlagam da spremeni pogoje za zasedo takih delovnih mest, pri kateri so zahtevane višje stopnje izobrazbe, ter zmanjša pomen izobrazbe, če to isto delo lahko opravlja nekdo z končano osnovno šolo, ali da neglede nato da gre za javno delo se na tako delovno mesto ne sme napotit osebo ki ne ustreza izobrazbi.
Avtor, po Vašem pisanju sodeč, slovnica in pisno izražanje, niso bili del Vašega izobraževanja.
Mogoče res ne ampak tukaj lih ni bistvo slovnica ampak pomen sporočanja kaj želimo povedat oz. predlagat.
Tako je a nekaterim um ne seže tako daleč.
Pravilna uporaba jezika je še posebej potrebna pri javnem sporočanju misli.
Menda je sedaj zakon (od 1.1.25), ki omogoča spregled izobrazbe.
Podrobnosti ne poznam, predvidevam pa, da so opisane v zakonu.
Po balkanizaciji države lahko potem pričakujemo priležnice in sosede funkcionarjev na direktorskih mestih v Elektro, železnicah itd v še večji meri kot do sedaj......
Nisem prepričan, da je zakon spisan tako slabo.
Ampak, kot sem povedal, ga ne poznam.
Lahko si minister za zunanje zadeve če nimaš izobrazbe, če želiš pa delati na veleposlaništvu pa rabiš magisterij...kar malo narobe svet
Ministra predlaga predsednik vlade, potrdi ga pa parlament.
Parlament izvolimo mi. Poslancem damo mandat.
In če naši izvoljenci menijo, da je za ministra dober nekdo s končano srednjo šolo, naj tako bo.