Uvedba ali dopolnitev minimalnih standardov za dobavo pitne vode
Po meni dostopnih podatkih niti v Sloveniji niti na ravni EU zaenkrat še ne obstaja noben predpis, ki bi določal, kolikšen mora biti (minimalen) pritisk vode, ki se dobavlja za gospodinjstva. Glede na to, da je v uporabi vse več različnih naprav, ki brez ustreznega pritiska v ceveh bodisi sploh ne delujejo bodisi delujejo bolj slabo ali nepravilno (npr. pralni stroj, pomivalni stroj, tuš, masažna kad itn.), bi bilo potrebno določiti in uzakoniti tudi minimalne zahteve glede pritiska dobavljene vode. Kakor mi je znano, na strokovni ravni taki parametri obstajajo in so definirani, potrebno pa jih je tudi "uzakoniti" v praksi.
"Kolateralna" prednost takega ukrepa bi bilo tudi to, da bi na območjih, kjer je pritisk prenizek in so gospodinjstva prisiljena v investicijo ustrezne dodatne opreme (npr. hidrofor in porabljena električna energija zanj), ta gospodinjstva bila upravičena, da se tovrstne stroške odšteje od cene za komunalne storitve. Točka preloma in prioritete občinskih projektov glede vodne infrastrukture bi bile tako precej bolj nedvoumne (tehtanje med povračili stroškov gospodinjstvom ali nadgradnja ustreznega vodovodnega omrežja).
To kar se z vodo dogaja je ena sama svinjarija, komunalni kartel objavlja neke delne brezvezne analize. Ko sem jih pa - večkrat, pozval da mi omogočijo dostop do kompletnih analiz, so me hladno ignorirali. Nazadnje sem poslal mail tudi bivši županji Sl. Bistirce, prav tako brez odziva.
Očitno nam prodajajo kar jim paše, odgovarjajo pa nikomur ne.
Prepričan sem, da ta voda iz polja ni užitna.
lp
Problematika vredna pozornosti. To zagotovo revnejšim slojem slovencev ni nek tretjerazredni problem. S malimi stvarmi kot je ta bi našim dragim državljanom veliko bolj olajšali preživetje in poskrbeli za humano življenje.