Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z nezadostno podporo

Decentralizacija vladnih in drugih državnih ustanov

768 OGLEDOV 4 KOMENTARJI

Predlagam, da se vladne in druge državne institucije enakomerno razporedijo po območju celotne države. Slovenija teritorialno namreč ni velika. Ocenjujem, da bi takšen projekt imel več pozitivnih učinkov predvsem na enakomernejši razvoj države. Lokacijo posameznih služb bi morali smiselno približati dejanskim aktivnostim območij. Deloma se bi izognili tudi dnevni množični migraciji uslužbencev v Ljubljano in pospešili razvoj in prometno povezovanje regij.

10 glasov

4 glasovi

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR D DaNamBoBolje 56 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE

Komentarji




  • B Burek Man

    Za rešitev prometa je dovolj, da odpustimo cca pol javne uprave in ukinemo večino javnih agencij in zavodov financiranih iz proračuna.

    Ker je ljubljana geografsko na sredini slovenijie, je to optimalna točka za postavitev uradov

    • D DaNamBoBolje

      Prav v tem je problem in sicer v kopičenju nevladnih in drugih služb, katere pogosto ne vemo čemu so namenjene oziroma so namenjene ocenjujem pogosto, predvsem črpanju javnih sredstev. Najlažje zanje je, da so čim bliže "koritu", tako, da se z vami strinjam in z Vašo podporo - glasom bo mogoče na to vsaj opozorjeno ali bo vzpodbujeno razmišljanje in razpravo s ciljem doseganja najboljše rešitve za vse.

  • I Ivan Peter Benko

    Koncentracija kapitala in dela krepi zmogljivosti.

    • D DaNamBoBolje

      Ocenjujem, da je to mnenje vsaj nenavadno. Današnji svet se namreč srečuje nasprotno z razpršitvijo kapitala po svetu, ki gre tja kjer je delovna sila cenejša. To je stalen proces, ki se z globalizacijo vse hitreje odvija. Sicer pa kaj ima koncentracija kapitala veze z mojim predlogom in kaj bi naj krepila pri vodenju države in njenih služb? Sam vidim drugačen proces, vidim koncentracijo elit, ki so pogosto same sebi namen in imajo predvsem cilj porabo vseh vrst sredstev za svoj račun. Razumem le, da koncentracija elit pomeni lažje obvladovanje "kapitala" (beri proračuna, evropskih sredstev, sredstev za nevladne institucije, sredstev za infrastrukturo, ...) in njegove porabe ob deljenju oblasti.

      Mogoče pa Vas nisem razumel? Ali trditev "Koncentracija kapitala in dela krepi zmogljivosti.", lahko razumem smiselno, da mislite na koncentracijo kapitala in dela teritorialno. Mislite na področja, kjer je dejavnost fizično, zgodovinsko ali teritorialno najbolj prisotna? Na teh območjih so se razvile univerze, znanje in kompetence, katere je potrebno le povezati in jim dati možnost enakopravnejšega razvoja.

      Takšno stanje, kot je danes ne vodi v napredek, rezultat aktualne koncentracije je nasproten - na primer v SV Sloveniji je to dnevna migracija tisočih delavcev v sosednjo Avstrijo in nesorazmerna zaposlenost v Osrednji Sloveniji v primerjavi z ostalimi regijami.