Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z nezadostno podporo

Laserski svinčnik obvezna oprema za SUParje, wind surferjev in kajterje

1350 OGLEDOV 4 KOMENTARJI

Pozdravljeni, imam predlog glede obvezne opreme za sup-e, kajt-e in surf-e. Mislim da bi vsak športnik na morju na deski moral imeti pri sebi vodoodporni laserski svinčnik laser-pointer zelene barve s katerim bi priklical pozornost čolnov, kadar bi potreboval pomoč na morju. Tudi sam sem jadralec, vem kako je na razburkanetakem morju. Kot srednješolec sem imel grenko izkušnjo. Dva dni sem se boril, da sem prišel na kopno in preživel. Barke so ponoči in podnevi vozile mimo mene a nobeden me ni videl, nebeden ni opazil mojega mahanja na pomoč. Od takrat kadar grem na morje imam vedno pri sebi vodoodporni laserski svinčnik laser-pointer. Po mojem mnenju je to edina napravica katero lahko imaš vedno pri sebi in je vedno pripravljena za uporabo. Laserski svinčnik je veliko boljši od bele lučke, ki jo imajo rešilni jopiči, saj lučko iz rešilnega jopiča na morju hitro zamešaš s sidrno lučjo od bark ali pa se skrije med tisočimi lučkami hiš na obali. Ko gledaš iz barke na morje teško ločiš katera bela lučka sije na obali (hiša) in katera lučka sije na morju, vse je na isti liniji. Laser pointer pa lahko usmeriš naravnost v šipo kapitanove kabine, na kateri koli barki in vsak kapitan bo vedel, da sredi odprtega morja plava človek ki mu nagaja z laserčkom. Vsak pomorec ve, da je to klic na pomoč. Cena takega laserkčak je zanemarljivih par deset eur.

7 glasov

7 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR S Sodobna Slovenija 46 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • ZADNJA SPREMEMBA
  • KONEC OBRAVNAVE

Priloge:


Komentarji




  • j jb2504

    Kaj pa gps sledilnik, ta je tudi vreden le par deset evrov.

    Ali pa gps alarmator?

     

    Se zgubiš na morju, stisneš gumb,

    ali v gorah, stisneš gumb. In se pošlje gps lokacija, če imaš telefon ob sebi, te preventivno pokličejo.

    (nezgodno pač sam odgovarjaš če nisi zavarovan za takšne primere)

  • B Burek Man

    Brezveze, da to predpisuje vlada... reševanje naj bo samoplačniško (oz. naj ga krije dodatno zavarovanje, kot v tujini), ljudje pa naj se sami odločijo, a hočejo imet laser ali ne.

    • R Robida ...

      Kot sem sama spoznala tekom življenja v tujini (tri države, 7+ let) je ta rešitev z zavarovanjem žal le drug ekstrem od slovenskega, saj je potem tako, da se mora vsak smrtnik praktično utapljat v enormnem kupu raznoraznih zavarovanj za 1001 dejavnost in okoliščino, v kolikor se želi kolikor toliko odgovorno in skrbno zaščitit.

       

      Tu je na koncu kar nekaj analogij z razlikami javni vs. zasebni zdravstveni sistemi, kjer pa se, upam, strinjamo, da si nihče izmed nas ne želi česarkoli v, na primer, ameriškem stilu.

       

      Predlog o obveznem laserju (in drugi smiselni varnostni opremi) se mi zdi dober, bi ga bilo pa dobro regulirati kot

       

      (1) če si ustrezno opremljen, je reševanje zastonj,

      (2) če nisi, pa je samoplačniško,

       

      sicer bo predpis res samemu sebi namen, kar je povedal Burek Man.

       

      Podobno bi bilo dobro uvesti tudi za gore, kjer bi morali ljudje biti deležni zastonj gorskega reševanja le v kolikor so se vanje podali ustrezno opremljeni.

       

      Avtorju predloga vladi zato predlagam nadgradnjo vsebine.

    • B Burek Man

      Opremljenost ni zadosten pogoj... vsak stari, ki ga prime kriza srednjih let, spleza enkrat na šmarno goro, in se odloči, da postane hribolazec, lahko gre v trgovino, in nakupi ogromen komplet opreme, in potem omaga 2km od avta. To je sploh očitno pri naprimer kolesarjih, kjer vidiš ljudi na specialkah za 5000+eur, z birbauhi, po petih kilometrih vožnje pa pristanejo v lokalu, tam do večera, in potem nazaj.

       

      Če lahko vsak smučar plača tistih nekaj evrov letno zavarovanja, lahko tudi lokalni plavalci, hribolazci, deskarji, kajakaši ipd. Gorska reševalna služba dobi plačilo, zavarovanec se pa potem naprej z zavarovalnico dogovarja, a je bil primerno obut ali ne.