Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Delovni čas v zdravstvu

2700 OGLEDOV 13 KOMENTARJEV

Kot prvo, preden bi se v zdravstvu sploh začelo izboljšavati stanje, kar se tiče čakalnih dob itd., bi morali uvesti RED in DISCIPLINO pri začetku dela njihovega delovnega časa. Kamor koli že gremo po zdravstvene usluge, pa najsi bo to v zdravstvenem domu ali v bolnišnici, ni prav nobene razlike. Namreč, če na vratih piše, da se njihov delovni čas začne npr. ob 7.30 uri zjutraj, bi moral biti začetek dela ob 7.30 uri! Brez pardona. Zakaj se lahko ure držijo vse druge ustanove, kjer nam nudijo svoje usluge, od banke, bencinskega servisa, trgovine, lekarne itd. itd.? Kakor piše na vratih njihov delovni čas, takrat se vrata tudi odpro in so že tudi na razpolago ljudem. Samo v zdravstvu si vzamejo čas pol ure ali pa še dalj časa, preden se "zmigajo", kar se mi zdi skrajno neresno, vzvišeno in žaljivo do pacientov.

36 glasov

0 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR P potomci Slovenije 25 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


26. 3. 2018

Odziv Ministrstva za zdravje

V Splošnem dogovoru so določbe o ordinacijskem času, kjer je določeno naslednje:

  • V 8. točki: Ordinacijski časi, objavljeni v čakalnici in na spletni strani izvajalca, morajo biti v skladu z ordinacijskimi časi iz priloge k pogodbi o izvajanju programa zdravstvenih storitev med Zavodom in izvajalcem in se med letom lahko spreminjajo samo s predhodnim pisnim soglasjem obeh pogodbenih strank.
  • V 16. točki: Izvajalci bodo nudili zavarovanim osebam storitve v ordinacijskem času, ki je opredeljen v pogodbi z Zavodom in to enakomerno skozi vse leto.
  • V 44. členu je med kršitvami pogodbene obveznosti (med izvajalcem in ZZZS) navedeno neizvajanje določb Splošnega dogovora.

V primerih kršitev pogodbenih obveznosti (med delodajalcem in delojemalcem) je lahko sankcija tudi odpoved pogodbe o zaposlitvi, če se ponavljajo, za kar pa so pristojni posamezni direktorji javnih zdravstvenih zavodov.

Komentarji