Delovni čas v zdravstvu
Kot prvo, preden bi se v zdravstvu sploh začelo izboljšavati stanje, kar se tiče čakalnih dob itd., bi morali uvesti RED in DISCIPLINO pri začetku dela njihovega delovnega časa. Kamor koli že gremo po zdravstvene usluge, pa najsi bo to v zdravstvenem domu ali v bolnišnici, ni prav nobene razlike. Namreč, če na vratih piše, da se njihov delovni čas začne npr. ob 7.30 uri zjutraj, bi moral biti začetek dela ob 7.30 uri! Brez pardona. Zakaj se lahko ure držijo vse druge ustanove, kjer nam nudijo svoje usluge, od banke, bencinskega servisa, trgovine, lekarne itd. itd.? Kakor piše na vratih njihov delovni čas, takrat se vrata tudi odpro in so že tudi na razpolago ljudem. Samo v zdravstvu si vzamejo čas pol ure ali pa še dalj časa, preden se "zmigajo", kar se mi zdi skrajno neresno, vzvišeno in žaljivo do pacientov.
V nekaterih zdravstvenih domovih se nedopustno dolgo čaka na storitev, Menim, da bi bilo potrebno red in disciplino delati najprej pri sebi nato pa pri pacientih, Čakajo namreč pacienti, s pojasnilom boste morali še počakati, če boste sploh prišli na vrsto. Kaj je temu tak problem? Morda papirji, ki jih mora medicinsko osebje izpolniti ali mogoče kaj drugega. Vprašajte se pri sebi kaj je to, da se v nekaterih zdravstvenih domovih nerazumno dolgo čaka?
Mene pa moti, da okrog kliničnega centra vidim cel kup medicinskega osebja, ki se sprehaja v delovnih oblačilih in potem gredo k bolnikom v njih. Menim, da bi se morali obvezno preobleči, saj s tem nosijo bacile v bolnišnico, In zakaj morajo hoditi sem ter tja?
Mislim da, če greš na sprehod iz kliničnega centra ven, prideš nazaj z manj bacili na sebi, kot ko si šel ven.
Vse to so problemi JAVNEGA zdravstva in ene JAVNE zavarovalnice. Noben zakon ali predpis tega ne bo rešil. Bi pa to hitro rešilo malo konkurence.
www.finance.si/8863564/Oktobra&
www.finance.si/8863561/Tudi&
Spoštovani vsi tisti, ki poskušate opravičevati zdravnike in torej dejstva spreobračati!
Dejstvo je, da pri večini zdravnikov to, kar je bilo izpostavljeno, drži kot pribito! S tem se srečujem skoraj povsod, kamor grem k zdravniku, bodisi pri osebnem zdarvniku, zobozdravniku, še zlasti pa pri ginekologu. Stara sem že preko 60 let in to lahko potrdim iz lastnih! večdesetletnih izkušenj, zato ne omalovaževati tega problema.
Poleg tega imam še eno pripombo: Zakaj za zdravnike ne velja Zakon, po katerem imajo zaposleni minimalno 20 dni letnega dopusta in največ 35 dni - poudarek je na teh 35 dni! Kolikor mi je znano, imajo zdravniki veliko več dni dopusta kot pa preostali delojemalci! Od kod ta neenakost v primerjavi z ostalimi zaposlenimi?? Kdo si dovoli privilegirati zdravnike na ta način? Ima kdo razlago za to anomalijo???
Dvomim, da je to vsesplošen pojav, možni so posamezni primeri in še pri teh ni vsem vse znano zakaj in kje je bila ta oseba zadržana. Posamezne primere se zato lahko predlaga v presojo.
Moj zdravnik ima eno popoldne urnik do 20h, ampak od 17h naprej ne vzame več nikogar???
Vsakega pa vrže iz ambulante v dveh minutah, tako, da pri njem sploh nismo ljudje ampak navadne številke...
In tudi nehajo ob 15.30, tudi če je še polna čakalnica pacientov? In če je za pacienta predvidenih 8 minut, naj vas tudi brcnejo ven po 7,5 minutah, ne pa da čepite not pol ure?
Če poznate kakšnega zdravnika, ga malo povprašajte, kako in koliko se dela. Ne rečem, da v kakšnem malem zdravstvenem domu ni lep mir, ampak kamor hodim jaz, v glavnem delajo kot pri norcih.
Zaradi mene tudi lahko... Pravkar sem prišel iz ene takih ambulant zdravstvenega doma... Moral se kot na prvo kontrolo in prevez po odpustitvi iz bolnice po operaciji... Začetek po urniku ob 13.00, zdravnice ob 14.20 še ni bilo v ambulanti, v čakalnici več k 30 pacientov, popoldan pa dela samo ona. In to po dveh tednih dopusta...
V zdravstvenem domu samo dva (2) zdravnika ki sta lahko osebna zdravnika, vse ostalo kao pripravniki ki samostojno ne smejo delat... In to v občini k ima več kot 6000 ljudi...
Te male zdravstvene domove bi morali itak ukinit, tako kot tudi male občine, ki nimajo vsaj 50.000 ljudi.
Ogromen strošek, reda ni pa nobenega.
Saj ne rečem, da kakšni tudi ne luftajo, ampak velikokrat tako samo zgleda. Zdravnik lahko v ambulanto zamudi tudi zato, ker je bil na terenu, poleg tega morajo del delovnika prebiti na urgenci. Velika možnost, da se kaj zaplete. Ampak ja, lahko bi potem tudi obvestili paciente. Če pacienta ni v ordinaciji ima lahko zdravnik drugo delo, ureja dokumentacijo, piše napotnice, se pogovarja s pacienti po telefonu ...
...in če na vratih piše, da je malica pol ure, naj jo imajo pol ure. Tako je napisano tudi v kolektivni pogodbi. Nekateri imajo malico tudi po 1 uro. Skozi vrata pa se sliši klepet in vesel smeh. Pacienti pa čakamo...