Prihodnost šolstva
Trenutni programi uporabljajo tudi do 20 let stare metodologije in znanja, ki so neuporabna danes kaj šele čez 4-10 let ko bodo ti državljani stopili na trg dela za katerega se nam niti ne sanja kakšen bo.
Predlog:
1. narediti karierni razvoj učiteljev (kako mučno mora biti za otroke in učitelja da nekdo celo življenje uči matematiko ali podjetništvo v eni šoli - učitelji bi morali vsaj na 10 let obvezno menjati ustanovo v kateri so zaposleni da se jih malo spodbudi k nenehnemu učenju in odprtosti)
2. možnost hitrejšega spreminjanja programov in evaluacijo iz strani trga delodajalcev, ki dobijo kadre z diplomo in brez uporabne vrednosti.
3. govorimo od digitalni transformaciji in učimo študente računalništva programskih jezikov, ki so v muzejih. Uporabne kurilukume na vseh področjih namesto da se jih držijo v coni udobja.
Le tako lahko pritegnemo tuja podjetja k investiciji v Slovenijo in upamo, da bomo slovenci inovatorji, ki bodo delali projekte, ki bodo spreminjali svet
Se strinjam da učni sistem rabi temeljito prenovo, ne vem pa če so to najboljše/temeljite rešitve.
Predavatelji predavajo isto snov vsako leto drugim slušateljem in istim slušateljem drugo snov, odvisno od letnikov. Predavatelji se izpopolnjujejo vsako leto. Izšolani kadri ne ustrezajo delodajalcem, ker ti ne dohajajo novega znanja. Učenje programskih jezikov je primerno različnim interesom, ki izhajajo iz nivoja na katerem uporabnik dela. Tudi osnove Windowsov so v Pascalu, C-ju,... , posodobili so orodja Word, Excel - bivši Lotus, Clipper,... , kar je sledilo iz večjih zmogljivosti računalniških zmogljivosti.
In kje se bodo zaposlili ...?