Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Javna uprava in nepremičnine

3775 OGLEDOV 8 KOMENTARJEV

Vladi predlagam naj preveri koliko nepremičnin je v lasti javne uprave (države torej), ki jih delavci javne uprave koristijo za dopustovanje, bivanje ali na kakšen drug način. Še sedaj, ko nas kriza razžira, ko edini napajalnik državne blagajne umira (industrija) zaposleni v javni upravi koristijo kapacitete za počitnikovanje, ki so v lasti države, ki je v krizi. Vprašam se, ali dko sploh ve koliko teh stanovanj, hišic brunaric... je še po Sloveniji in v bližnjih bratskih državah. jaz vem, veliko in to pomeni tudi veliko denarja.

18 glasov

2 glasova

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR D Drago Felle 49 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


3. 3. 2015

Odziv Ministrstva za javno upravo

Ministrstvo za javno upravo ne razpolaga s podatki o vseh počitniških zmogljivostih v lasti države in s katerimi ter koliko enotami razpolaga posamezni državni organ, ima pa Ministrstvo za javno upravo vsekakor v okviru državne uprave v upravljanju največje število počitniških enot in temu ustrezno vam v nadaljevanju posredujemo naš odgovor.

Počitniška dejavnost Ministrstva za javno upravo je namenjena zagotavljanju pogojev za oddih in rekreacijo. Ministrstvo upravlja s skupno 95 počitniškimi enotami, od tega jih je 37 v Republiki Sloveniji in 58 v Republiki Hrvaški. Počitniške enote lahko najamejo vsi zaposleni v državni upravi in pravosodnih organih ter vsi pri njih upokojeni delavci. V primeru prostih zmogljivosti so lahko uporabniki tudi zunanji interesenti.

Počitniška dejavnost je organizirana kot lastna dejavnost. S prihodki iz tega naslova se v celoti krijejo obratovalni stroški, stroški vzdrževanj ter investicij. Za te namene se sredstva proračuna Republike Slovenije (integralni del) ne uporabljajo.

V skladu s spremembami in dopolnitvami Zakona o državni upravi (Uradni list RS, št. 52/02, 110/02, 56/03, 61/04, 123/04, 93/05, 113/05 - upb4, 89/07, 126/07, 48/09, 21/12, 47/13, 12/14, 90/14) bo do 1. 1. 2017 izveden postopek centraliziranega ravnanja z nepremičnim premoženjem, med drugim tudi s počitniškimi enotami, ki so trenutno v upravljanju organov državne uprave.

Priloge:

Komentarji




  • f flumas

    Enako velja tudi za parkirna mesta, zato se lahko predlog dopolni, saj je po vrednosti v njih še več premoženja.

  • Ikona uporabnika naivka naivka

    Razmišljam kako se iztržena sredstva od teh nepremičnin uporabijo, oz. končna računica.

    Kako je z davkom na nepremičnine v teh državah, pa ostalimi stroški? A obstaja kakšna javna evidenca takih nepremičnin? Lahko bi jih oddajali tudi ostalim državljanom. Res me zanima kakšna neki so vlaganja v te nepremičnine in stroški zavarovanja glede na to, da doma pa država ne zmore zbrati sredstev za obnovo pripadajoče kulturne dediščine, gradov in še huje:

    bolnišnic, šol,....

    • T TineStrela

      ZDIJZ tvoj je prijatelj.

  • D DavidS

    Če podjetje daje (ali oddaja) objekte v najem svojim zaposlenim pod pogoji, ki so kakorkoli ugodnejši od pogojev, po katerih jih ponudi ostalim državljanom, bi se to moralo obračunati kot boniteta, in od tega plačati dohodnina. Ne glede na to, ali gre za državo, ali za zasebno podjetje.

    Kar se tiče države, pa bi bilo potrebno vse te počitniške kapacitete prodati. Ne vidim razloga, zakaj bi se morala država ukvarjati s počitnikovanjem svojih že tako privilegiranih uslužbencev.

    • p pilly

      Se plača dohodnina od koriščenja, in sicer za razliko do polne cene.

    • D DavidS

      Ne govorim le o ceni....tudi dostopnosti. Če Janez, ki dela na Ajpesu, lahko dobi apartma, jaz pa ga ne morem, je to boniteta. Tudi če zanj plača "polno" ceno.

  • I Ivan Peter Benko

    Nepremičnine v Sloveniji so bile popisane, lastnina v drugi državi ostaja v pristijnosti druge države. Pravna oseba, ki oddaja turistične kapacitete bi morala biti za ta namen registrirana, voditi ekonomsko računico in poslovati kot gospodarska družba. Delvci, ki vodijo evidene in poslovanje teh turističnih objektov ne smejo tega izvajati kot opravila v okviru stoškov državnega organa

  • h hales

    Predvidevam, da država ve, koliko je teh kapacitet. Morda nima vseh podatkov na enem mestu, vendar podatki so.

    Sicer pa, kaj potem, ko bodo podatki zbrani?

    Je to dovolj?