Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z nezadostno podporo

TUJI JEZIK V osnovni šoli

2472 OGLEDOV 16 KOMENTARJEV

Zakaj si otrok nemore izbrati kateri bo njegov 1 tuji jezik in se kar vrine kar šola določi.

Ker smo skoraj na avstijski meji in mislim da bi nam prišla nemščina veliko bolj prav otokom kot angleščina, se učijo zgolj angleščino.

7 glasov

15 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR Z zfekonj2 26 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE

Komentarji




  • z zfekonj2

    dajte nas potprep saj nas tu pri meji.

  • z zfekonj2

    mi smo ob meji doma in veliko osnovnošolcev gre v srednjo šolo čez mejo. V šoli pa se učijo od 4 razreda angleščino. NEMŠČINO si lahko izberejo kot izbirni predmet. Ravnatelj pa noče ali ne sme mejati tujega jezika,... saj tako nam je bilo povedano. Naj bi se dalo na izbiro na začetku OŠ poučevanje NEMŠČINA ali ANGLEŠČINA in bi se lahko vask učil kaj bi mu bol odgovarjalo.

  • h hales

    In nato bo šolar odšel na srednjo šolo, kjer bo tuji jezik angleščina, sam bo pa znal nemško.

    Torej naj se učijo nemško in angleško. Nemško bodo uporabljali, ko bodo iskali delo v Avstriji, angleško pa v nadaljevanju študija.

     

    Več znaš, več veljaš.

    • z zfekonj2

      V SREDNJIH ŠOLAH NI PROBLEM KER SO OTROCI LOČENI PO NEMŠKI ANGLEŠKI

  • Ikona uporabnika janči janči

    Seveda se s predlagateljem strinjam, če živijo tako blizu meje z Avstrijo in njihovim otrokom nemščina glede na vse okoliščine lahko pomeni večjo dodano vrednost - študij, zaposlovanje - zakaj bi jim ne šli na roko. Avstrijci namreč kot enega izmed osnovnih pogojev za delo zahtevajo tudi pogovorno znanje nemškega jezika. In tega dejstva se vedno bolj zavedajo mladi in starejši, ki so brez dela in se zdaj naknadno in na lastne stroške učijo drugega tujega jezika, saj jim znanje ali "občutek" za angleščino na avstrijski strani ne pomeni praktično nič. Po resnici povedano, podobne tendence kažejo tudi starši na svetih staršev obmejnih osnovnih šol, zakaj enostavno kot prvi tuj jezik angleščina, ki je v nemškem svetu pravzaprav brez neke posebne vrednosti. Šole se pa praviloma odločajo za angleščino zato, ne ker je to prvi svetovni jezik, temveč zato, ker je relativno lažja in ima šola posledično zato boljše rezultate na eksternih preverjanjih - to so besede ravnateljice ene izmed OŠ ob avstrijski meji in tudi zato, ker bi zamenjava prvega jezika pomenila kadrovske spremembe. Evo.

  • s snoxey

    Zakaj ne kar oboje, glavno, da učencem pride jezik v uho, ni nujno da zdaj šteje za maturo. Podobno je z vrtci, jaz bi dal vse, da bi me mama vpisala v dvojezični vrtec saj se tam nezavedno naučiš tujega jezika in ti je v prihodnosti isto kot materni jezik. Nevem zakaj smo slovenci proti zastonj dodatnemu znanju. Vsi bi po najlažji poti, ravno v EU je najbolj cenjena kombinacija jezikov fra/ang oz. nem/ang

  • v vroni13

    Ja nekateri očitno na zelo prefinjen način uresničujejo Hitlerjevo ambicijo EN JEZIK,mi pa smo tako glupi,da tega niti ne opazimo!

    Strinjam se s predlogom,Angleščina pa naj bo dodatno za izbirni predmet!

    • A Anonimni uporabnik

      S to ambicijo ni v osnovi nič narobe. Ali ne bi bilo nadvse uporabno, ko bi se vsi ljudje tega sveta razumeli? Kolikor si prizadevamo za raznolikost, tolikor več je razprtij, nesoglasij in sovraštva med ljudmi. Svet bi se moral združiti v eno samo popolno celoto. V utopijo, kjer ne bi bilo ne bolečine in ne nepravice, ne bolezni in ne negativizma ter nazadnjaštva. Pa ne mislim, da bi morala biti angleščina jezik sveta. Lahko bi si izmislili novorek, jezik, ki ne pozna nepravilnosti, perfekten jezik. Najbrž pa bo za to potrebno še kakšno stoletje potu, krvi in solza.

       

      Lep pozdrav

      Evanescence www.youtube.com/watch

  • Ikona uporabnika anekdota anekdota

    Pozdravljeni

     

    Družba vse bolj postaja multinacionalna, zaradi tega je po mojem mnenju smiselno, da imamo nek skupni jezik, ki ga poučuje večina šol v EU. Uvajanje učeja dodatnih jezikov se mi zdi smiselno kot izbirni predmet.

     

    lp

  • s seba

    Podpiram, da je svoboda odločanja.

    Nemščina je tudi precej pomemben jezik.

  • b benF86

    V svetu, v katerem je letalska karta do Londona cenejša od bencina do Dunaja in v katerem je angleščina obvezen pogoj za praktično katerokoli službo, ki ni ravno poliranje parketa, in za študij, bi bila ukinitev obvezne angleščine strel v nogo.

    • b benF86

      Če smo realni - po realni pomembnosti je od evropskih jezikov nemščina v najboljšem primeru na 3. mestu za angleščino in francoščino. Če gledamo na svetovno uporabnost pa je pred njo še španščina, morebiti celo še portugalščina ...

  • z zfekonj2

    ZAKAJ STE LJUDJE PROTI IZBIRI TUJEGA JEZIKA

     

    • Ikona uporabnika Alissa White-Gluz Alissa White-Gluz

      Jaz sem proti, ker podpiram načelo, da bi vsi ljudje sveta morali znati govoriti vsaj en skupni jezik, v tem primeru angleščino. Slovenci smo na splošno znani po tem, da dosegamo izjemne rezultate pri angleščini, zakaj bi se temu odrekli. Lahko bi pa bil dober predlog, da bi si lahko izbral 2. tuji jezik po lastni želji, kar pa podpiram. :)

       

    • z zfekonj2

      POTEM JE TO RUŠČINA NE ANGLEŠČINA KER SE VSE VEČ ŠOL V TUJINI OKVARJA Z RUŠČINO.

    • G Giorgio Armani

      Dvomim, da bo kdaj ruščina dosegla tak sloves, kot ga ima angleščina. Sploh pa je problem, ker ruščina uporablja cirilico, ki še dodatno otežuje učenje. Latinica je večini sveta bliže.