Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z nezadostno podporo

Banke zaračunavajo provizije prejemnikom socijalne podpore

2399 OGLEDOV 7 KOMENTARJEV

Vladi predlagam da vsem bankam prepove zaračunavanje provizij na stroške izvržb prejemnikom socijalne denarne pomoči.

Na A Banki so moji sosedi hoteli jemati po 28 eurov mesečno, nakar se je ta premestila na poštno banko... kjer pa delajo isto le da jemljejo za polovico manj, pa vendar vseeno jemljejo.

Če ima nekdo status socijalno ogroženega in je po zakonu socijalna denarna podpora izvzeta iz vseh sodnih izvržb bi to moralo veljati tudi za banke in vse ostale... ta vsota mora popolnoma nedotakljiva...

Socijalno ogroženemu že 1 euro pomeni veliko ...

Prosim da to napako odpravite ... saj s tem revnim ne pomagate temveč jim jemljete ...

Po takem vzorcu banke služijo na revnih pa tudi podpora ne znaša 260 pač pa samo 230 evrov...

pozdrav...

7 glasov

18 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR M marko.s 3 predlogi
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • ZADNJA SPREMEMBA
  • KONEC OBRAVNAVE

Komentarji




  • I Ivan Peter Benko

    Iz opisa sklepam, da banke odvzamejo določen znesek, ki naj bi kril stroške izvršbe in bančno provizijo.

  • G Gr8_1

    Kaj ji pa to trgajo? Kolikor mi je znano so socialni transferji nedotakljivi.

  • Ikona uporabnika anekdota anekdota

    Pozdravljeni

     

    Žal se tudi s tem predlogom ukvarjamo s posledicami, ne pa odpravljanjem bistvenih težav ki jih povzročajo banke in monitarni sistem.

     

    S predlogom se strinjam in hkrati ne.

    Strinjam se v tem, da je vsak odvzet euro revežu preveč, saj mu euro lahko pomeni mnogo več, kot pa nekomu, ki jih ima veliko in se ga bančna provizija praktično ne dotakne. Hkrati pa se mi zdi brezveze, saj se s predlogom delo bank in birokracija še bolj zakomplicira, ko pa bi preprosto v višino socialnega prispevka lahko vračunali tudi provizijo banke. Hkrati bi to pomenilo, da dobi banka podatke o tem kdo je socialno ogrožen in kdo ne oz. kdo dobiva socialno pomoč in je glede na predlog sodeč upravičen neplačevanja bančne provizije. Ali si to res želimo? Mislim da ne. Spet pa tudi ni brezveze, namreč nesmiselno je, da davkoplačevalski denar z nakazili odteka v banke.

    Torej pristanem na uvodnem stavku, da je problem način delovanja bank in njihova vloga v družbi oz. je problemematičen monetarni sistem, ki smo ga z družbeno zavestjo prerasli in spoznali kot neprimernega in pomanjkljivega.

    lp

     

     

     

     

     

  • L Lara42

    marko.s, preden podajate predloge, se naučite slovenski jezik, človeku je kar slabo ob vašem izražanju (izvržba, socijalna!!! HALOOO!??)

    • Ikona uporabnika Marijareški Marijareški

      Kajnede !? '...naučite slovenski jezik, človeku je...' To je pa pravilno, a ne? Če že, potem je '... jezik. Človeku je ...' Pa tudi uporaba besede 'človek' je preveč splošna. Po moje bi bilo bolje, če bi uporabila 'razgledani človek', a ne? Saj ste hoteli to poudariti, a ne? Da ste razgledani!

      Lepo, da ste! Sam pa verjamem, da imajo zdravo pamet in dobre predloge tudi tisti, ki se ne ponašajo ravno s kakšno mednarodno priznano univerzo. Seveda domet vas in vaših prednikov ne seže tako nizko, a ne?

      Toliko le za malo kislega nasmeha..., pa to...

       

      Mislim, da na portalu s predlogi vladi ne gre za leporečje in gramatiko.

       

      Pa brez zamere, prosim.

  • D DavidS

    Morda bi bilo smiselno omejiti stroške, ki jih v teh postopkih banke lahko zaračunajo....ne strinjam pa se s tem, da bi nekateri bili oproščeni teh stroškov.

     

  • s staršsem

    Odločno podpiram ! Če velja, da so socialno ogroženi skupina, ki itak po vseh merilih spadajo med reveže, potem je potrebno upoštevati tudi logiko nedotakljivosti njihovih prejemkov. Če so upravičeni npr. do oprostitve sodnih taks (kar pa nekatera sodišča preprosto ignorirajo-konkretno Ljubljansko sodišče!!), zakaj se dopušča, da imajo banke večjo moč od sodišč v tem pogledu in mirno trgajo stroške izvršbe (ki so pogosto produkt pravnih zdrah ZARADI NEUSTREZNIH ZAKONOV in pokvarjenega pravnega sistema) od socijalnih prejemkov. To je potrebno nemudoma ukiniti in celo več. Podati v ustavno presojo tako ravnanje bank in tokrat pa podpiram, retroaktivno vrniti na ta način pridobljena sredstva prejemnikom denarne socialne pomoči.