Predalgam združevanje manjših občin
Predlagam da se manjše občine predvsem tiste ki nimajo lastnih šol,vrtcev,zdravstvenih domov,združijo v večje občine,ker je v sloveniji občutno preveč občin in je zaradi tega slovenija preveč razdrobljena.saj je sedaj na vsakih nakaj kilometrov druga občina. Največje število občin kolikor bi jih lahko bilo je vsaj po moje okoli 60 in bi bilo potrebno z zakonom omejiti število občin da jih ne bo na koncu 500 ali pa še več.Z združevanjem občin bi tudi prihranili veliko davkoplačevalskega denarja ker ne bi bilo toliko županov,svetnikov in drugih zaposlenih na občinah,za katere se namenja mnogo denarja iz državnega proračuna oziroma našega denarja saj si dodatno še vsaka občina izmišlja še svoje davke in prispevke in gre zato še več denarja za občine.
Lepo vas prosim da se ne izgovarjate spet na že obstoječe zakone tako kot se pri vseh ostalih predlogih na tej strani,torej res ne vem zakaj sploh hočete naše predloge če pa jih potem sploh ne upoštevate,mar niso predlogi za to da se obstoječe zakone ureja spreminja na bolje za vse nas?
Občin je res absolutno preveč. Najhuje je, ko v majhni občini kaj urejaš in moraš za vsako stvar v bivšo "višjo" občino. Poseben problem so tudi župani oz. zaposleni v nekaterih občinah, saj je župan lahko praktično vsak, ki ima pet minut časa, ne glede na izobrazbo. Potem pa se dogaja marsikaj, ljudje so tiho, ker se med seboj poznajo in se noičejo drug drugemu zameriti. In smo tam...
Občin naj bo toliko kot je upravnih enot v republiki Sloveniji.
L.p.
andromat
Za zmanjšanja - da! Večina teh žepnih občin, ki so nastale z 'odceplanjem' (iz različnih razlogov) ne ustvarja nobenih lastnih prihodkov od dejavnosti ali storitev. Živijo od glavarine. Zato se ob najmanjšem nepričakovanem dogodku (izlitje potočka, odkrita streha na gasilskem domu i pd) takoj obesijo na državno pomoč. To se občutneje pozna na državnem proračunu Ker pa morajo po zakonu opravljati vrsto nalog (kot občine) ustvarjajo poleg tega še nepotreben adminstrativen aparat. Za pet teh žepnih občin, bi bila potrebna enako velika administacija, kot sedaj za vsako posebej.
Se pravi, proti volji občanov?
Nova demokracija?
Ukinimo še socialo, ta stane še več, kot občine.
V naši ulici smo tudi vsi za, da ustanovimo svojo občino. Kje je zdaj domokracija? Sicer nas je res le 15 duš ampak na našem internem referendumu smo pa 100% izglasovali novo občino. Malo nas je sicer premalo za vse položaja, ki občini pripadajo, bomo pa ene 3 ali 4 delavce uvozili...
Dajte malo premislit preden napišete karkoli. Demokracija ne pomeni, da je treba uresničit vse želje slehernega posameznika.
Ne gre za združevanje ali ukinitev malih občin. Skoraj isto bi lahko dosegli, če bi ponovno preverili upravičenost do lastne občine po Zakonu o lokalni samoupravi, ki je takrat postavil kriterije. Ponovno preveriti upravičenost po kriterijih (ob tem bi moralo iti vsako ocenjevanje ali zaokroževanje navzdol), pa bo verjetno občin takoj za poslovico manj.
Problem je le v našem parlamentu, ki si konfrontacije z župani ne želi.
V "gnili" Jugi je bilo občin cca 60, kar meni govori, da v tistem času le niso bili na oblasti samo "opranoglavci".
Ne za združevanje manjših občin,pač pa nasploh ukinitev manših občin,saj moramo itak hodit na druge občine,ki imajo Upravne enote,urejat stvari.Pa še stroški državnega proračuna se bodo zmanjšali.
Pri zmanjševanju občin, bi kar nekaj denarja prihranili v proračunu in to je ena izmed ukrepov, ki bi morala biti na prioritetnem seznamu pri reševanju proračunskega primanjkljaja. Proračun bi se na prihodkovni strani s tem ukrepom zagotovo povečal, vasi in mesta pa s tem ne bi bili nič na slabšem, saj investicij praktično ni.
Poleg zmanjševanja občin predlagam še ukinitev razno raznih Skladov (za kmetijstvo, invalide,...) in drugih služb v državni lasti, ki ne služijo javnemu dobru, ampak so bolj same sebi namen.
Evo, pa nisem vedno proti :)
lepo da si kdaj tudi za še večkrat tako