Obvezen prispevek vseh zaposlenih za rešitev Slovenije iz gospodarske krize
Predlagam, da se uvede obvezen prispevek vseh zaposlenih za rešitev Slovenije iz gospodarske krize, ki bi bil namenjen samo za odpiranje novih delovnih mest. Obdobje samoprispevka 3 leta, višina proporcialno glede davčno skupina od 1€ do 50 €. Prispevek je davčna olajšava.
Kaj a da bodo tako kot so za Prekmurje namenil ne vem kok velik milijonov pa dal v roke enmu k je pol vse to pokradu?
Sej ni problem da ni dost denarja, problem je da se ga še zmer preveč pokrade in za ta namen pod pretvezo krize stiska male ljudi.
Bom opisal, kako jaz gledam na izjave kot: Če ne bomo ukrepali, bo zmanjkalo denarja za plače v mesecu X.
Kako, da ga ne bi zmanjkalo za delo naših vojakov in policostov na tujem?
Kako, da ga ne bo zmanjkalo za kavice na miljonih sej, ki so v DZ?
Kako, da ga ne bo zmanjkalo za investicije?
Prav lahko bi dejali, da bi lahko zmanjkalo denarja za dokapitalizacijo bank, ampak s tem ne bi nikogar prepričali. Denar za dokapitalizacijo je, za plače ga bo pa zmanjkalo.
In ravno tako, referendum ni možen, ker bi prišlo do nezmožnosti zagotovitve delovanja po proračunu.
Dejmo nardit rebalans, ki bo vsak četrti mesec določal, da tisti mesec ni nikakršnega socialnega transferja. Referendum ne bo mogoč, ker bi neizvršitev dejanja ogrozila proračun.
Malo sicer pretiravam, ampak samo prikazati hočem, kam nas lahko pripelje proračun oz rebalans.
Se ti ne zdi, da prispevamo že dovolj?
VČASIH SMO S SAMOPRISPEVKI GRADILI BOLNICE IN DRUGE POTREBNE ZADEVE( CESTE, VODOVOD,...) DANES PA SE VSE TO PRIVATIZIRALA IN ZARADI NETRANSPARENTNE PORABE DENARJA MORAMO NASTALE IZGUBE KRITI DAVKOPLAČEVALCI. ODLOČNO PROTI.
Niti slučajno.
Naš "prispevek" so že nižje plače in ukinitev nekaterih pravic. Za vsakršne nadaljnje reze in predloge za dodatne "prispevke" pa bi moral nasprotovati vsak državljan, ki se vsaj malo zaveda, kaj se dogaja okrog njega.
- Kje so Bavčar, Šrot, Tovšak, Kordež? Koliko so morali oni plačati za to, da so zrušili nekoč zelo uspešna podjetja in spravili na tisoče delavcev na Zavod za zaposlovanje?
- Kolikšna je mesečna plača naših poslancev v parlamentu (vključno z vsemi dodatki) in s kakšnim delom takšno plačo v današnjih časih upravičujejo?
Državljani, tako v realnem sektorju kot tudi javnem sektorju, so svoje že prispevali, kar je že sporno že samo po sebi, saj te krize nismo zakuhali. Če svet še vedno ne more iz krize, bo pa očitno potrebno priti do sprememb sistema, kajti če bomo državljani prispevali še več, kot prispevamo danes, je to enosmerna cesta nazaj v suženjstvo.
Poberejo naj rajši denar od vseh tistih kateri so povzročili krizo, poberejo naj jim vse in v zapor z njimi. Tam naj pa opravljajo družbeno koristno delo, da ne bodo samo strošek državi.
V Sloveniji imamo nešteto davkov, obdavčeni smo na vsakem koraku. Najprej bi bilo potrebno pobrati dosledno VSE davke (davčni dolg se že vrtso let giblje blizu 1 mld evrov), učinkovito preganjati sivo ekonomijo - na osnovi nižjih davkov, višjih (zelo visokih) kazni ter vzpostavitve finančne policije.
Na drugi strani pa učinkovita in pregledna javna poraba na vseh inštancah.
Po teh ukrepih bi bilo denraja dovolj ne samo za ustvarjanje novih delovnih mest ampak za dejansko državo blaginje - za vse!
Neprimeren predlog. Tu sem proti. Dobra volja bi morala biti obojestranska. Sprejeti in izvesti bi morali ukrepe za izhod iz krize, pa jih še ni, čeprav vsi vemo, kaj bi bilo treba narediti. Na tak način so "reševali" tudi bivšo SFRJ, pa nič - rezultate poznamo. Sedanje stanje ni obetavno.
Tak prispevek že obstaja. Reče se mu dohodnina.
Na žalost Slovenija ni v gospodarski krizi, temveč v moralni krizi, pristonji državni organi in sodišča zaradi neustrezne zakonodaje, ki so jo napisali razni lobiji in nova anarho kapitalistična elita, sploh ne funkcionirajo in so povsem oslabljeni, takorekoč mrtvi. Ustrezno se zaradi tega ne preganja tatove in utajevalce davkov, ki dobesedno ropajo tako državna kot tudi pol zasebna podjetja.
Že Pahorjeva vlada je podjetjem dajala denar, da nebi odpuščali delavcev. Kar nekaj delavcev je bilo kljub temu odpuščenih, kršitelji dobljeni, dnar pa verjetno nikoli vrnjen državi. Očitno imajo slovenski "podjetniki" vgrajen gen za goljufanje države, državljanov in lastnih delavcev, tako, da bi tudi ta denar spravili v svoj žep.
Sploh pa jim ne morem zaupat toliko časa, dokler jih predstavlja Milič...