Skrb za okolje in dom
Pozdravljeni,
ker je čas primeren temu pišem, da bi vzpodbudila, da ljudje bolj vestno skrbijo za okolje in za zemljo katero si lastijo ( zasebno ali javno). Če ste slučajno opazili, ostajajo velike površine zemlje skozi celo leto nepokošene, kjer se razrašča plevel. In, ker ta plevel tudi cveti in, ker ima slabe učinke na zdravje ljudi, priporočam, da vsi skupaj drug drugega vzpodbujamo, da se urejanje okolice ne prepušča tja v en dan, ampak da se zato ustrezno poskrbi.
Želim Vam vse dobro in Vas lepo pozdravljam!
Katja
Razmišljanje gre v napačno smer. Kot veš so to največ v lasti raznih občin in države takšne parcele.
NA podlagi tega, da ti posegaš v takšne parcele lahko pride do obtožbe, da si protipravno prisvajaš tujo lastnino.
Zato menim, da bi v primeru, da recimo neka parcela ali kos zemljišča ostaja neobdelan ali neurejen in povzroča škodo sosedu, ki je zasebno zemljišče se z zakonom omogoči, da lastnik pisno opozori lastnika takšnega zemljišča in potem sklenejo nek dogovor, da dovoli slednji lastnik od katerega parcela je neurejena urejanje parcele temu lastniku, ki je neposredni sosed. Nikakor pa ni dovoljeno kar vsem po vrsti. Lahko pa bi bila varianta odkupa takšnih parcel. Seveda prvemu sosedu in ne drugim. To pa zaradi tega, ker to niso veli kosi parcel ampak nekaj kv. metrov. TAko bi rešili takšne parcele in bi sočasno pridobili finančna sredstva v proračun in omogočil bi se razvoj in sočasno dvignila potrošnja, ko bi se začelo investirati.
Narava ima svoj namen. Kmetijski ministri so vedno žalostni ko je vse več kmetij zapuščenih, gozd pa se širi. Sam menim je čisto vredu če se širi gozd; že tako imamo preveč onesnaženo okolje. Ne rečem da je s sečnjo kaj narobe ampak se bi pa moralo takoj ob posekanju dreves enako število dreves posaditi nazaj. Že res da imamo ogromno dreves ampak samo poglejte kaj se je zgodilo v deževnem gozdu z pretirano sečnjo. Imamo ogromno gozda ampak to še ne pomeni da moramo ravnati neracionalno in neprevidno. Tako kot smo dolgo veljali za eno najbolj vodnatih držav, letos pa smo prišli do roba vzdržljivega saj nismo naredili zadostnih zajetij vode ko je bilo te obilico.
Če se je kaj zarastlo se je z namenom. Umetno vzdrževati tisto kar ljudje pojmujejo kot "urejenost" je nesmiselno saj je samo sebi namen.
Se strinjam s thlacenko. Zdi se mi bolj problematično, da ima marsikdo na svoji zemlji zadeve, ki ogrožajo naravo, npr. zapuščene avtomobile, iz katerih izteka motorno olje, zavorna tekočina ipd. Vse to gre v podtalnico, od katere smo odvisni vsi.
Inšpektorji ne ukrepajo, vsak lahko dela na svoji zemlji, kar hoče, kar je velik problem. Narava ne pozna in ne upošteva birokratskega gledanja na zasebno in javno, a tega na ministrstvih niso sposobni razumeti.
Če kaj je veliko preveč obdelanih površih in travnikov. Tudi zaraščeni travniki in gošče imajo svojo vlogo. Žal množično izumirajo pomembne vrste žuželk, predvsem metulji in žuželke, ker se travnike pretirano kosi in obdeluje. Če kaj, bi morali prepovedati prepogosto košnjo in nekatere travnike celo povsem pustiti. Ne vem zakaj se vsi tako bojijo in izogibajo naravi in zakaj mora biti vse tako umetno in urejeno. V večini držav v evropi sploh več na najdeš travnika s tako različnimi vrstami žuželk in rastlin kot pri nas, ker je velika škoda.