Prepoved stavke za javni sektor
Na bruhanje mi gre ko se javni sektor napenja za stavke in brani svoje pravice.
Razlog - kdaj realni sektor stavka - ko ne dobi nekaj mesecev plač, regresa in drugo kar jim pripada, ve se pa da je to drobiž v primerjavi z javnim sektorjem. Proizvodniki že od 2007 krepko čutimo krizo, danes bi pa javni sektor prvič moral solidarno nastopiti tudi s svojim prispevkom naproti krizi - pa bo raje stavkal.
Vsi ki črpajo sredstva za plače iz proračuna bi morali imeti delovno obveznost brez možnosti stavke, kajti oni so suport za tiste, ki polnijo proračun.
No, tako vidimo, kje je prava inteligentnost.
Javni sektor začne štrajk takoj, ko jim nekdo začne kratiti pravice.
Zgornjih 10 % v gospodarstvu tako ali tako ima denar, tako da jih recesija ne zadeva.
Preostalih 90 % pa čaka in čaka in čaka, da se zgodi čudež, namesto da bi takoj začeli s štrajkom. In potem teh 90 % ovac bleja, da je grdi grdi javni sektor, ker se pač takoj potegnejo za svoje pravice in ne čakajo s spuščeno glavo v tišini, da jim gospodar vrže nekaj drobtinic.
In preden bo kdo pameten, nisem zaposlen v JU :P
Najbrž. A mi pa ne smemo izraziti svojega nestrinjanja. Prosim beri: Ustavo SLo in Temeljne človekove pravice.
Ni problem v varčevanju, problem je v načinu. Grožnje, nasprotovanja, poniževanja (a smo mi paraziti, zajedalci družbe...). Da si nekdo sploh dovoli, kot javna osebnost, da izraža take komentarje. Jaz menim, da je to pod vsakim nivojem politične morale in retorike.
Pa še to, da bi na ta način zahteval od nekoga, da se odreka, varčuje, da pa tisti, ki so kradli, uničili podjetja, niso kaznovani. Hvala lepa za tako državo.
Oboji pretiravajo. To je vse kar lahko rečem.