Referendumi in miljonski stroški z njimi!
Zadnja leta se pojavlja, kopica popolnoma nepomembnih referendumov! Zakone, ki bi jih država morala sprejeti, nesigurno, prelaga na prebivalstvo in ABSURD je, da gre potem ogromno DENARJA za to, da se NIČ NE SPREMENI. MILJONI ZA NIČ! To so rezultai naših dve-letnih referendumov. ZAKAJ pa potem imamo politike, če se ne znajo zmeniti z ljudmi? PREDLAGAM SLEDEČE: Če je zakon v postopku sprejemanja, naj bo že tistih 40.000 podpisov (ali koliko jih mora biti za sklic referenduma) nestrinjajočih dovolj, da gre zakon v PONOVNO OBRAVNAVO in se prisluhne predlogu tistih, ki se nestrinjajo. Saj zakone sprejemamo za nas! Rešitve so včasih lahko tako enostavne a DRŽAVA JE PREKOMPLICIRANA! Ustavo je treba poenostavit in na določenih točkah glede tega spremenit!
Jah jz se pa z vsemi vami po malem strinjam:
S 40 000 podpisi naj se ustavi zakon in šeenkrat obravnava; bolš da se začne s tem kot pa takoj z referendumom.
Sem za sistem kjer se voli direktno človeka za poslanca in za vodjo (ne pa tako kot sedaj ko je za večjo moč vodstvu stranke ki potem odloča kdo jim je bolj pri srcu).
Sem za to da referendumi ostanejo. Še tista malenkost ki se jo vlada malce boji naj kar ostane.
Predlog ni konkretiziran razen implicitnega ukinjanja referendumov in 40000 podpisov, ki ustavijo zakon v proceduri (kako, kam v proceduri ga vrnejo).
Referendumi naj kar ostanejo. Referendumi niso odvec, ker placujemo poslance, referendumi so zavora, kako ustavimo poslance, kadar pocnejo, kar nam ni vsec, in so zato nenadomestljiva varovalka ljudstva nad oblastjo.
Saj se se spomnimo, kaj pise v ustavi? Da ima v RS oblast ljudstvo? Zakaj torej ukinjati referendum kot institut neposrednega izvajanja te oblasti?
Referendume je potreno ukiniti. Izvolili smo 90 poslancev, ki za več kot odlično plačilo sprejemajo zakone, zraven imajo 40 svetnikov, ki jim svetujejo. Morda nismo izvolili pravih ljudi oz. za takšno delo niso usposobljeni. O strokovnih zadevah naj odloča stroka in ne politika. Bilo bi potrebno zamenjati volilni sistem. Mene osebno moti, da volimo stranko in ne direktno človeka, ki ga želimo imeti za vodjo. Tako smo ustvarili sistem kolektivne odgovornosti ali če hočete neodgovornosti. Ta sistem je primeren za velike države, pa še tam je vprašljivo.