Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog v razpravi

Davek na prazna stanovanja in obvezna prijava najemnikov

73 OGLEDOV 13 KOMENTARJEV

Če je stanovanje prazno več kot eno leto, naj lastnik plača poseben davek. Če ga odda ali v njem živi, davka ni.

Hkrati naj bo prijava najemnikov obvezna. Za neprijavljeno bivanje morata odgovarjati tako lastnik kot najemnik. S tem zmanjšamo oddajanje na črno, zaščitimo najemnike in zagotovimo bolj pošten sistem za vse.

Cilj ni pobrati več davkov. Cilj je spraviti prazna stanovanja na trg ter mladim in družinam olajšati dostop do doma.

GLASUJ ZA

15 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 27 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR A AlenB 8 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE

Komentarji