Spremembe pravilnikov so lahko pomemben korak. Nikoli pa ne bodo dovolj.
Za otroke, ki imajo odločbe s posebnimi potrebami, njim bi morali ocenjevanje pustiti po procentih... 1,75 ,% je 2...ker nekateri zaposleni o takšnih otrocih nimajo znanja in menijo, da bo določeno snov kar nadoknadil čez noč...Da če enega sklopa snovi ne doseže, da se ga ne kaznuje tako da mu zaključi ena ampak da je odgovornost to šole, da mu pomaga s pedagogi doseči to znanje.Sole takšne otroke zato poslejo v prilagojene šole.To ni prav.Veliko otok je zaradi ne strokovne izobraževanja učiteljev o poučevanju takšnih otrok za otroka v škodljiv dolgotrajni učinek. Saj šole ne upostevajo pedagoških pripomočkov, kjer jim odločba to nalaga. To preprosto odvzamejo otrokom...