Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog v razpravi

Ukrep za omejevanje plač v javnem sektorju in zmanjšanje neučinkovitega trošenja javnih sredstev

220 OGLEDOV 13 KOMENTARJEV

Da bi zmanjšali neučinkovito trošenje javnih sredstev in povečali odgovornost vodenja državnih institucij, predlagamo naslednji ukrep:

1. Omejitev plač vodilnih javnih uslužbencev:

Plače naj bodo omejene na največ 2,5-kratnik povprečne plače delavca v proizvodnji, ki se sooča z realnimi težavami, kot so najemnine, transport in drugi vsakdanji stroški.

To pomeni, da se plače vodilnih delavcev in menedžerjev v javnem sektorju ne smejo dvigniti nad to mejo, čeprav so na položajih, kjer so odgovorni za pomembne odločitve.

2. Spodbujanje vključenosti v proizvodne procese:

Vsem vodilnim uslužbencem, katerih plače presegajo to omejitev, se lahko predlaga, da preživijo določeno obdobje v proizvodnji, da bi razumeli, kakšno breme nosijo običajni delavci.

Takšna izkušnja bi pripomogla k večjemu občutku odgovornosti za javna sredstva in zmanjšanju nepotrebnih izdatkov.

3. Povečanje transparentnosti javnih financ:

Vzpostaviti obvezno poročanje o porabi javnih sredstev, s poudarkom na optimizaciji stroškov v vseh državnih institucijah.

Vsako povečanje plač za višje uslužbence v javnem sektorju mora biti javno upravičeno z dokazljivimi dosežki, kot so večja produktivnost, zmanjšanje dolgov ali povečanje učinkovitosti storitev.

4. Zmanjšanje nepotrebnih izdatkov:

Spodbujanje zmanjšanja izdatkov za luksuzne dobrine in razkošne privilegije, ki jih nekateri javni uslužbenci uživajo na račun davkoplačevalcev.

Uvedba strogih pravil o sprejemanju daril in službenih izdatkih, ki so povezani z bogatenjem vodilnih oseb v javnem sektorju.

GLASUJ ZA

28 glasov

GLASUJ PROTI

13 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 25 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR 3 3man 22 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE

Komentarji