Zgradimo 2 novi jedrski elektrarni
Slovenija (in sosednje države) UVAŽA vsa fosilna goriva za transport, ogrevanje in celo za proizvodnjo električne energije (Indonezijski premog za TEŠ). URE in OVE lahko pripomoreta k zmanjšanju porabe, ne moreta pa nadomestiti fosilnih goriv za transport in ogrevanje pozimi.
Za učinkovito razogljičenje vladi predlagam, da podpre gradnjo dveh jedrskih elektrarn, ki bi jih sofinancirali s tujim kapitalom in kasneje delež elektrike prodajamo v tujino (predvsem v Italijo).
V Sloveniji na ta način naredimo nov gospodarski zagon, po izgradnji pa vzpostavimo visokotehnološko okolje z zanesljivo električno energijo za naslednjih 60 let. Tak zagon omogoča nadaljnji razvoj industrije, ki bo iz proizvodnje osnovnih surovin (Aluminij), ustvarjal tudi končne izdelke in s tem višjo dodano vrednost. Podobno so v preteklosti naredili Francozi in Južna Koreja (ki ima danes vrhunska podjetja kot so Samsung, Hyundai in LG).
Vsi bomo enkrat stari in takrat bomo hvaležni, da smo v preteklosti odločili za stabilno proizvodnji elektrike, ki nam bo ogrevala domove, napajala avtomobile, industrijo in poganjala družbo brez uvoza fosilnih goriv.
www.delo.si/sobotna-priloga/jek-2-bi-bil-z-zasebnim-kapitalom-cenejsi-zelo-me-zanima-kdo-bi-to-zavrnil
Nehajmo sanjati o nuklearki z denarjem, ki ga nimamo, zgrajena pa bo v najboljšem primeru čez 25 let.
Kam z jedrskimi odpadki!?
Zavzemam se za sončne elektrarne.
Se ne strinjam da se vlaga v takšne projekte kot so TEŠ... imamo veliko več alternative. Celoten svet gre v zelene energije slovenija ostaja zadaj še, kar na fosilnih gorivih katera uničujejo naš planet..
Sem na svetovni strani zelene energije..
Uran pa bomo dobili od Rusije za dedka mraza.
Ena črpalka v jedrski elektrarni porabi toliko energije, kot jo ena hidroelektrarna proizvede. Nuklearna ima pa dve črpalki. Preverjeno osebno od delavca, ki je tam zaposlen.
Poleg tega te radioaktivne odpadke uvažamo v Skandinavske države, kjer nam te odpadke pod pritiskom stisnejo, da imamo manjši volumen teh odpadkov in nam jih pošlejo nazaj. Ta postopek pa ni ravno poceni, pa še radioaktivne odpadke dobimo nazaj, za katere v Sloveniji nimamo ustreznih odlagališč.
Tako, da cenovno se nam to ne splača.
Ja če pa en delavec, ki je tam zaposlen to reče, potem pa to 100% drži!
Ne ,morem verjeti! Ok, odvisno kako velika je HE, če je mini potem mogoče drži. Po tvoje imamo že sedaj dve HE zato, da nam lahko ena JE laufa!?
A imamo mogoče kakšen podatek, koliko energije pokuri ena črpalka v jedrski elektrarni? Da ne bomo na pamet (oziroma od iz prve roke enga delavca, ki je tam zaposlen)
Noro. Vsekakor proti.
V tako mali državi potrebujemo predvsem razpršene in čim bolj lokalne vire energije. To je obnovljive vire energije.
Radioaktivne odpadke pa nekomu na dvorišče; "najboljše" v nerazvite države.
Kaj če bi sedaj ko so sosedje v Schengnu, kar pri njih postavili eno v bližini naše, potem bi lahko kompenzirali za sedaj....
Absolutno sem proti ... verjamem da Slovenija nima svojih strokovnjakov, izgradnja bi bila predraga... potrebno bi bilo vlagat v infrastrukturo - električno omrežje, ki danes zaradi omejitev ne dovoli dovolj hitrega razvoja samooskrbe.
Samo primer : 10 mesecev je trajalo, da smo uspeli s pričetkom proizvodnje .. od tega 1 dan za zamenjavo števca, 2 dni za fizično postavitev panelov na strehi, 1 dan za monterja za postavitev omarice s potrebno opremo, 1 dan prevzem in testni zagon elektrarne... Ves ostali čas je nategovanje z elektro-distribucijo ... dodaten razlog zaradi povečanja pretoka na 32A. In verjamem, da gre za stalno prakso, ki pa se zaradi monopolnega vpliva in dogovarjanja s politiko še dolgo ne bo spremenilo.
Uran oz. gorivo za Je od kje?
Večinoma od trenutnega sovražnika številka 1 Rusije, samo da gre sedaj vse skupaj preko posrednikov.
Pa so vsi srečni.
sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_rudnikov_v_Sloveniji
siol.net/novice/slovenija/izginilo-20-milijonov-evrov-za-rudnik-zirovski-vrh-465439
Če se Nemčiji splača zagnati termo elektrarne, se morda nam splača odpret rudnike.