Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Ločena kri krvodajalcev cepljeni - necepljeni

983 OGLEDOV 20 KOMENTARJEV

Po svetu zavodi za transfuzijo krvi že ločujejo kri cepljenjih in necepljenih in to zelo dosledno. Dejstvo, da cepiva vsebujejo grafen oksid, ali grafen hidroksid, ki potem pride v kri cepljene osebe in ima velik stranski učinek in sicer je goba za kisik, kar pomeni, da ima takšen človek posledično manj kisika v krvi. O drugih stranskih učinkih cepiva niti ne bom pisal. Torej necepljeni ljudje ne želijo transfuzije krvi cepljenih in zahtevamo da tudi v Sloveniji pri transfuziji ločujejo kri cepljen- necepljen.

41 glasov

24 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 25 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR J jozzze 5 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


6. 4. 2023

Odziv Ministrstva za zdravje

V Sloveniji imamo uspešen in učinkovit sistem krvodajalstva in preskrbe s krvjo, sodobno razvito transfuzijsko medicino in bolnike lahko zdravimo z ustrezno in kakovostno krvjo. Zavod za transfuzijsko medicino (ZTM)  je javni zdravstveni zavod, ki zagotavlja preskrbo s krvjo in krvnimi pripravki, diagnostične in terapevtske storitve. Za uvajanje novosti je ZTM zadolžen za uvajanje novosti, ki pa morajo imeti podlago v znanstvenih spoznanjih.

Cepiva proti SARS-CoV-2, ki so v uporabi na območju Republike Slovenije, je Evropska komisija odobrila na podlagi pozitivnega mnenja Odbora za zdravila za uporabo v humani medicini (CHMP) na Evropski agenciji za zdravila (EMA). CHMP je sprejel pozitivno mnenje za izdajo pogojnega dovoljenja za promet na podlagi zadostnih podatkov o kakovosti, varnosti in učinkovitosti cepiva, ki dokazujejo, da je razmerje med koristjo in tveganjem ugodno. Dosedanji podatki o varnosti cepiv proti SARS-CoV-2 ne kažejo tveganj glede krvodajalstva s strani posameznikov, ki so bili cepljeni s temi cepivi. Podatki o varnosti za posamezno odobreno cepivo so predstavljeni v povzetku evropskega javnega poročila o oceni cepiva (EPAR – European Public Assessment Report) in pripadajočem povzetku glavnih značilnosti zdravilu (SmPC-ju).

Donacija krvi v času pandemije COVID-19 poteka v skladu s predpisi, ki urejajo standarde kakovosti in varnosti za zbiranje, preskušanje, predelavo, shranjevanje in razdeljevanje človeške krvi in komponent krvi, določenih v Direktivi Evropskega parlamenta in Sveta 2002/98/ES.

Komentarji