Easistent
Predlagam, da se za šolajoče otroke v osnovni in srednji šoli uvede enotna brezplačna storitev elektronskega obveščanja o ocenah, izostankih in ostalih pomembnih temah vezanih na šolanje. Sedanja rešitev je prepuščena komercialni firmi, ki storitve zaračunava in pogosto draži. Trenutna cena polnega dostopa za učence in starše znaša skoraj 50 € letno za enega otroka, kar je odločno preveč. Mislim, da bi morale biti storitve, kot je Easistent, dostopne po podobnem ključu, kot je Ezdrav, torej brezplačno za vse uporabnike, sploh pa v luči trenutne situacije glede draginje, ki močno obremenjuje družinski proračun
kdaj?
Veliko šol ima konkurenčni sistem LoPolis - tudi ta zaračunava, čeprav nekoliko manj. Se strinjam s pobudo in predlagam razširitev še na LoPolis.
Ko sem jaz hodil v šolo, so me starši spraševali in verjeli v moje odgovore.
Easistent je samo dodatek.
Če ne verjamete otroku, ste zgrešili pri vzgoji.
Beri moj komentar spodaj...
Avtor ne razume da ezdravje ni brezplačno, plačuje se iz proračuna - davkov.
V Sloveniji imamo res nizko stopnjo pismenosti. Nič ni brezplačno, država nič ne daje. Vse plačujemo preko davkov...zdravstvo, šolstvo....
Easistent je odlična storitev, ki jo uporablja in plača tisti ki to želi. To je prost trg in svoboda. Če easistent postane "brezplačen" ga kar naenkrat plačujemo vsi, tudi tisti ki ga ne potrebujemo in se raje z otroci pogovarjamo.
Vredno bi bilo razmisljati in dati ven čim več stvari iz sistema kjer se vse povprek netransparentno plačuje.
Vzdrževanje projekta kot je easistent bi zaradi sistema kot ga imamo državo stal nekajkrat več kot easistent sedaj zasluži na leto kar pomeni da bi bili ponovno na slabšem.
Ma kaj vam je, E-asistent je potuha za starše. Pri nas je e-asistent dnevni pogovor z otroci. Dejansko, ga plačujejo le tisti, ki nimajo časa za pogovor z otroci. Poleg tega pa je osnovna komunikacija preko E asistenta brezplačna že sedaj.
Ne sodi drugih... eni imate take otroke, drugi imamo pa drugačne otroke, življenjske okoliščine so lahko zelo različne. Kljub vsemu trudu staršev in pogovorom ima otrok lahko svoje muhe in težave, s tem pa tudi starši pri njegovi vzgoji. Zakaj si ne bi pomagali, če za to obstajajo sredstva. Osnovna komunikacija ne pokriva tistega, kar je lahko najbolj problematično.
Socializma je konec. Konec bi moralo biti tudi vseh "brezplačnih" stvari. To v vsakem primeru nekdo plača.
Eno je brezplačna zadeva, drugo je optimiziranje stroškov.
Če se lahko z uporabo Easistenta zmanjša število govorilnih ur, ker so starši že preko tega sistema obveščeni o dogajanju z njihovim otrokom v šoli in ne čutijo potrebe po dodatnem sestanku z učiteljem v živo, se zmanjša stevilo ur, ki jih je potrebnno plačati učiteljem za izvajanje govorilnih ur, ali pa lahko učitelji te ure na drug način koristno uporabijo in izboljšajo učni proces...
Digitalizacija države naj bi pomenila ravno to, da bi si lahko ljudje v čim več primerih pomagali sami preko elektornskih aplikacij in bi na ta način zmanjšali število ur, ki jih v državni upravi... uslužbenci porabijo za stike z ljudmi. Ti bi v tem času lahko upravljali kako drugo, bolj koristno delo. Namesto pomoči ob izpolnjevanju obrazcev, pregledovanju pravilne izplnjenosti in vpisovanju v sistem, bi lahko reševali težavo, ki so jo ljudej sami preko aplikacije vnesli v sistem.
Če imajo vsi starši na voljo e-asistenta, se na ta način spotoma tudi spodbuja digitalizacijo države, ki naj bi bila že dolgo med državnimi prioritetami pri razvoju slovenske družbe.
Morda ni upravičeno povsem brezplačno saj je platformo potrebno vzdrževati , ampak to gre lahko na konto ministrstva. Dejstvo je da taka platforma na potrebuje veliko, je pa zalo uporabna in seveda zaželena med starši.
vsekakor je prispevek 50€/letno previsok, saj gre za suhoparni vpogled v ocene.
Saj vzdrževati je treba tudi šolsko stavbo ... Vzdrževati je treba tudi Zvem, e-upravo, e-davke itd., kar se vse financira iz davkov, država pa to financira zato, ker ji to olajša in poceni poslovanje. Osnovna šola je obvezna, financira jo država iz davkov, in osnovnim šolam uporaba e-asistenta olajša delovanje (v primerjavi s tem, da hodijo starši za vsako oceno osebno spraševat v šolo). E-asistent pač ni več nadstandard, ampak je osnovna šolska infrastruktura), zato ne vidim razloga, da se ne krije iz proračuna. In še to: javne univerze, ki jih financira država, študentom e-asistenta nudijo brezplačno. Zakaj potem tega za svoje učence oz. zaradi nepolnoletnosti otrok za njihove starše ne bi brezplačno nudile osnovne šole, ki so obvezne?
Vpogled v ocene je možen v šoli, če pa hočeš iz prve roke pa vprašaš otroka, zakaj že plačuješ E asistent za vpogled v ocene lastnega otroka.