Sledenje stikom okuženih
Predlagam vladi, da v času, ko je dnevno število pozitivnih še vedno tako visoko, da epidemiološka služba ne zmore slediti kontaktom, za to delo:
- zaposli tiste brezposelne, ki imajo izkušnje, znanja in kompetence za tovrstno delo (na primer, delo z ljudmi, delo z zahtevnejšimi strankami …),
- najame tiste s.p.je, ki jim trenutno manjka dela in imajo registrirane prave dejavnosti za tovrstno delo,
- zaposli/vzame na prakso tiste študente višjih letnikov psihologije, antropologije, sociologije, socialnega dela … in podobnih študijskih programov, ki trenutno nimajo kje delati.
Kar je, je bolje kot sedaj.
Kdor se s predlogom ne strinja, je vabljen k argumentiranju. Osebno menim, da bi se s sledenjem stikom lahko hitreje vrnili v normalnost.
Ne razumem najbolje trditve, da je zaradi zasedenosti epidemiologov nemogoče slediti stikom. Stikom sledi vsak posameznik zase in on sam navede, s kom je bil v stiku. Torej lahko sam obvesti svoje stike, potem, ko dobi pozitiven izvid, seveda, če se dovolj dobro počuti. V ta namen pa bi morale biti javno dosegljive kakšne jasne smernice, kdo naj bi bil v karanteni, za kako tesen kontakt je priporočljivo, ipd.
Se strinjam, da bi bilo to najbolj praktično - žal pa je v praksi tako, da niso vsi tako odgovorni, da bi to naredili.
Predlog je dober, ampak bi lahko bil bolj odprt. Tudi marsikateri dijak potrebuje kakšen evro več za svojo nadaljnjo kariero, medtem ko so študenti že dvakrat prejeli solidarnostni prispevek...
Tako gledano lahko tudi dijaki - zakaj pa ne, če se jih ustrezno usposobi za takšno delo. V predlogu so naštete take skupine, ki imajo izkušnje s pridobivanjem podatkov in odgovorov.
Sicer se pa strinjam, da bi bilo nekako treba poskrbeti tudi za dijake.
odpret vse
Razlog: Neprimeren komentar.