Registrator za ure na delu
Predlagam , da vsako podjetje, d.o.o. ali s.p. ima registrator za prihod in odhod z dela zaradi presežka ur, ki jih nekateri delavci naredijo in se nevodijo nažalost nikjer.
Lep pozdrav.
Predlagam , da vsako podjetje, d.o.o. ali s.p. ima registrator za prihod in odhod z dela zaradi presežka ur, ki jih nekateri delavci naredijo in se nevodijo nažalost nikjer.
Lep pozdrav.
Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.
registratorji so ze povsod le nadure se ne upostevajo.
V naši “demokraciji" imajo delavce vsi pravico izkoriščati globiti, in še kaj.
politiki rabijo denar za svoje interese.
Kar podpirajte jih z temi našimi iratingom prredlogov .zato premislit komi in zakaj damo za ali proti.Seveda kdo ima Eq in Iq na dovolj visokem nivoju.
Zakaj pa v predlogu ni omenjen javni sektor (čeprav je tam ne-beleženje ur večji problem)?
Tam že beležijo... problem je tam, da je za marsikoga to edini pogoj.. 8 ur v službi, pa ni važno kaj/če sploh počne.
Delodajalec vodi evidenco o prisotnosti delavcev na delu (podatke o mesečni delovni obveznosti, o številu opravljenih ur na delu, o odsotnostih, o presežku oziroma primanjkljaju ur…).
Ob koncu meseca bi moral vsak delodajalec izročiti evidenco prisotnosti v pregled in podpis delavcu. Kopija mesečne evidence ostane delavcu, original pa gre v kadrovsko službo kot podlaga za obračun plače in za arhiv. Vsak delavec bi moral imeti možnost vpogleda v zbrane podatke o prisotnosti. Tak način vodenja evidenc je transparenten tako za delavca kot delodajalca.
Podjetja že sedaj vodijo dvojno evidenco, eno ta pravo in eno uradno za inšpekcijo.
To je pa sploh super, ko prideš v službo se 'štempljaš' in posnameš ekran registratorja, ko greš ven tudi, in če se konec meseca uradna evidenca ne ujema s tisto posneto, lepo prijava na inšpekcijo. Take primere, kjer ni treba dosti delat, pa jim vse prineseš na pladnju, imajo inšpektorji radi.
Pravtako, kot do napak ali ponarejanj, prihaja na papirni obliki, so tudi v digitalnem svetu. Le, da jih na papirju izvede roka kadrovske, v digitalnem svetu pa se to zgodi avtomatsko.
Večina registratorjev v Sloveniji deluje po principu okna delovnega časa. Če zapustiš delovno mesto kasneje, ti avtomatsko zaključi izmeno ob koncu tvojega planiranega delovnega časa. Pravtako izniči zgodnje prihode.
Še podvprašanje: zakaj bi se to uvajalo pri sp, kjer je večina samozaposlenih in je nadzor delovnega časa brezpredmeten, medtem, ko ne pri vseh drugih oblikah poslovnih oseb, kjer je običajno število zaposlenih večje? (d. d.,...)