Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z nezadostno podporo

Uporaba številk za oznake javnih uslužbencev namesto imena in priimka

1584 OGLEDOV 5 KOMENTARJEV

Vladi predlagam ureditev na področju identifikacije javnih uslužbencev. Naj se namesto imen uporabljajo številčne oznake uslužbenca, kot je to naprimer pri policiji. Tako bi zaščitili javne uslužbence pred morebitnimi poskusi maščevanj oziroma drugih načinov pritiska nanje v primerih, ko je uporabnik storitev javnega sektorja neupravičeno prepričan, da se mu je zgodila krivica ali kaj podobnega. V sedanjem sistemu tak uporabnik preprosto vtipka priimek ali ime uslužbenca v Google ali kak drug spletni iskalnik in pride do naslova bivališča in še kakih drugih podatkov.

Javni uslužbenci bi s tem ukrepom delali bolj samozavestno in ne bi imeli pomislekov ali so se s svojo službeno dolžnostjo komu zamerili in se jim lahko maščuje.

Glasujte ZA!

3 glasovi

4 glasovi

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR F flayo 8 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • ZADNJA SPREMEMBA
  • KONEC OBRAVNAVE

Komentarji




  • Ikona uporabnika Anti NWO Anti NWO

    Ja predlog je dober in slab hkrati. Ni tako enostavno se opredeliti lih zaradi stavri, kot ste jih ze nasteli. Ceprav mislim, da v dolocenih primerih, bi morali biti doloceni ljudje bolj zasciteni, toda zares, samo v dolocenih primerih, kadar se gre zares za boj proti organiziranemu kriminalu. Ceprav zal imam tudi zmeraj vecji obcutek, da je tudi policija in vojska del tega organiziranega kriminala, tako, da vcasih tezko reci, kdo je dober in kdo slab. Nekateri prevec zlorabljajo svoj polozaj, vcasih celo kaznujejo nedolzne, oziroma, kadar primejo ta prave ljudi nimajo pooblastil, itd... Torej zakaj sploh imamo policjo, itd.... Sicer, pa, ce bi delali oni zares posteno delo, potem se ne bi rabili cesa bati, samo zakon bi res moral jih bolj scititi, ter kaznovati prave kriminalce in ze spet poudarek na PRAVE KRIMINALCE.

  • f flayo

    Za tako plačo, kot jo za izvajanje zakonov prejemajo javni uslužbenci, ki imajo direkten stik z uporabniki storitev javnega sektorja in so nemalokrat zgolj zaradi opravljanja svojega dela, ki ga jim, še enkrat, nalaga zakon, deležni milo rečeno nespoštljivih reakcij nezadovoljnežev, bi se lahko poskrbelo, da se jih na nek način zaščiti.

    Najlažje je predlagat zamenjavo službe.

    Potem bo še slabše kot je zdaj, saj bodo na teh delovnih mestih ostajali tisti,

    ki bodo raje pogledali komu skozi prste (v primeru policista) kot, da se izpostavljajo oz. komu zamerijo za 800€ na mesec.

  • H Honor

    Ha, haaaa... Ta je pa dobra. V zakonu piše, da mora policaj napisati ime in priimek in nato dodati podpis, ne pa številko. Tisti ki se kot uradna oseba v državni službi boji napisati svoje ime in priimek - ja kaj, službo naj zamenja.

  • f flayo

    Buldožer,

    predvidevam, da nisi javni uslužbenec, v nasprotnem primeru, bi ti bilo jasno,

    da se ob vpisu svojega imena v Google kot rezultat pojavi veliko podatkov, ki jih nisi sam objavil, oz. sploh ne veš kako so tja prišli.

    Črn scenarij: nekdo se čuti prizadetega, ker ga je davčni uradnik "udaril" po žepu in ve, da ima ženo učiteljico, potem zlahka po priimku najde kje je ona zaposlena in ....

  • B Buldožer

    Problem je prej v tem, da ljudje na splošno in brez predsodkov na spletu in drugod objavljajo svoje osebne podatke. Zamenjava imen z številkami, bo le zmanjšala občutek odgovornosti med javnimi uslužbenci, ki ga je po mnenju nekaterih(tudi mene) že tako primankuje. Ljudje se bodo pač morali na težji način naučili varovanja lastne zasebnosti.