Dodatki v javem sektorju
Dodatki za nočno, nedeljsko in praznično ter nadurno delo se poenotijo in uskladijo na 30% dodatka za delo v manj ugodnem delovnem času na osnovno urno postavko (upošteva se plačilni razred posameznega zaposlenega). Dodatki se ne seštevajo. Za nočno nedeljsko in nočno praznično delo je dodatek 50% osnovne urne postavke. Dodatek za izmensko delo ostane takšen kot je zdaj, je dejansko minimalen.
Najprej je potrebno zmanjšati število zaposlenih v javni upravi za najmanj 50%. Potem se lahko začnemo pogovarjati o kakšnih dodatkih. Sicer pa o dodatkih na KAJ?
Šolniki imajo največ počitnic, imajo " čudna " izobraževanja, policisti imajo, čeprav sedijo v pisarnah, benificirano delovno dobo, ogromno zaposlenih z neprimerno izobrazbo,
poleg vsega skupaj pa niti osnovne inteligence oziroma načitanosti nimajo. Če bo šlo zaposlovanje v to smer, kot gre, bo Slovenija v roku 5-10 let imela vsakega desetega
prebivalca zaposlenega v javni upravi.
zakaj pa mora biti javni sektor zmerj drugače plačan od realnegaq sektorja.
Zakaj so dnevnice v javni upravi višje od gospodarstva ? ali ima javni delavec bolj naporen delovni dan in mora za dnevnico (hrano-kalorije) dobiti večji znesek.?
Itd.... razlike- javni- realni sektor.
zakaj je javni delavce- šolnik upravičen do višjega povračila za pot na delo kot delavec v gospodarstvu ??
Naj se že enkrat izenačijio te brezpotrebne razlike z enakimi uredbami.