Prepovedano unicevanje neprodanih sadik
Predlagam, da se zakonsko nekako prepove unicenje neprodanih sadnih drevesnih sadik, oziroma najde neko ucinkovitejso resitev, saj iz dolocene drevesnice sem slisal, da na koncu leta unicijo-sezgejo neprodane sadike, ker taka so navodila nadrejenih, ker jih ne smejo prodajati.
Tle ne govorimo o prehrambenih izdelkih, katerim pretece rok trajanja in katere prodajajo za pol cene tik pred iztekom roka, temvec od sadikah sadnega drevja, katere se unici po nepotrebnem, ceprav bi lahko prodali za pol cene in marsikomu omogocili, da posadi kako sadno drevo na svoji parceli in si tako poveca samooskrbo. Morda bi lahko celo drzava pomagala in odkupila dolocen delez sadik, ter jih posadila na zemlji v lasti drzave, kjer bi potem pobirali sadove, morda skupaj z otroci is osnovne ali srednje sole, da jih naucimo spostovanja narave, ter kako tezko je pridelovanje hrane, saj hrana ne pride sama na police in prav je, da bi zaceli saditi vec sadnega drevja, tako, da bi imeli vec lokalne hrane pa ceprav bi bila zastonj, saj lahko bi drzava tako subvencionirala in spodbujala samooskrbo, ter ljudem v stiski pomagala in spodbudila, da si tudi sami pomagajo, posadijo kako drevo in pobirajo sadeze, saj to je dobra dolgorocna investicija.
Spet en izmed predlogov kako gospodariti z delom in premoženjem drugih ljudi.
Predlagatelj, zaupaj nam s čem se ti ukvarjaš, da pripravimo še en podoben zakon za tebe.
Socializma izgleda ne bo nikoli konec.
Ne podpiram predloga.
Danes jih bo zastonj delil, drugo leto jih bo prodal še manj, ker bodo stranke čakale na konec sezone, da jih dobijo brezplačno.
Čez nekaj let bo to dobrodelna ustanova.
Dober predlog - sadike bi se lahko podarile socialno ogroženim, primerne bi bile lahko tudi za javne površine, sadje s teh dreves bi moralo biti javno dobro. V kolikor ne bi bila omogočena prodaja za pol cene, bi se lahko tudi podarjale, ker res ni potrebe, da razmetavamo z rastlinami, in povzročamo nepotrebne odpadke.
Mogoče res ne smejo prodajati starih sadik, dvomim pa, da bi le-tem, dokler so bile še v redu, država določala ceno. Povedati želim, da bi drevesnica lahko že prej znižala ceno sadikam za katere je kazalo, da ne bodo prodali vseh. Tako sem tudi sama lani kupila bršljanke (res ni drevo ampak roža), ki so bile v obupnem stanju, za samo 10 centov po komadu. Prodajalec res ni imel dobička, ampak se je izognil stroškom uničenja ali odpadkov.
Ta predlog je čisto skrega s svobodno izbiro posameznika. Ne morem verjeti, da je dobil toliko glasov. Kako lahko človeku predpišeš, kaj mora narediti s svojimi sadikami. Kaj, če jih tudi za pol cene ne bo mogel spraviti v promet. Kaj če jih tudi zastonj nihče ne bo hotel.
To je tako, kot da bi tebi nekdo predpisal, da piškavih orehov ne smeš zmetati na gnoj ampak jih moraš prodati za pol cene ali pa sam pojesti (po možnosti z lupino vred).
Pred leti sem v Arboretumu Vočji potok povprašala ali je možno po končanih sezonah tulipanov, narcis, dalij dobiti čebulice morda po znižani ceni. In dobila odgovor, da to ne gre,ker ne bi bile kvalitetne in blablabla. Ne vem zakaj ne bi ljudem omogočili nakupa poceni čebulic, sadik drevja. Saj jih sploh ne bi rabili uničevat, če bi cene znižali. Marsikdo bi rad imel lepo okolico hiše, a si cvetja ne more kupiti. Podpiram predlog!
Dober predlog, sadike bi lahko po znižani ceni uporabile tudi občine za urejanje parkov in drugih javnih površin. Dober primer take uporabe je pot ob velenjskem jezeru, kjer so namesto okrasnih posadili sadna drevesa.