Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z nezadostno podporo

prestrukturiranje podjetij

1364 OGLEDOV 6 KOMENTARJEV

Naj država, še preden proda katero koli podjetje, dobro prestrokturira podjetje, se pravi, čimbolj poveča čisti dobiček, zmanjšanje nepotrebne delovne sile s čimer bi dvignili ceno samega podjetja. Hkrati naj se pregledajo vse možnosti zmanjšanja odlivov.

1 glas

6 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR N neznanec777 12 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • ZADNJA SPREMEMBA
  • KONEC OBRAVNAVE

Komentarji




  • k katja

    Delo politikov je, da zagotavljajo socialno blaginjo vsam državljanom enakovredno! O tem, da pa naj politiki pometajo po podjetjih, jih kupujejo, nastavljajo ljudi v upravo pa je zgrešen pojem politike! Če si podjetnik, imaš pravico vtikati nos v politiko, politika ima pravico vtikati nos, če je socialno blagostanje kršeno delavcem, če podjetje ne plačuje obveznosti do kupcev, dobaviteljev,... drugačer pa naj politika opravlja svoje delo, da bomo imeli v državi socialno blaginjo in socialni mir! Vsa podjetja razen vode, energije in hrane, menim, da ni v njih prostora za politologe, ampak za gospodarstvenike... in vse te preplačane položnice za nujne življenjske stroške ni prav, da se z njimi nagrajujejo predstavniki vlade, itd.,, ampak da potrošnikom znižajo položnice!

  • N Nezadovoljen

    Oprostite, nimam se za bedaka, a vas kljub temu prosim za pojasnilo pojma "prestrukturirati". Vsi mahajo s to besedo, pa verjetno večina niti ne ve, kaj naj bi to pomenilo. Je pač trendovska beseda.

    SSKJ pojem "prestrukturiranje" opredeljuje kot glagolnik od "prestrukturirati" (npr. podjetje) in s tem se stvar konča.

    Iskalniki v zvezi s tem pojmom najdejo vsa mogoča pojasnila o stečajih, prisilnih poravnavah, zmanjševanju stroškov (največ z odpuščanjem), precej manj je besed npr. o reprogramiranju dolgov.

    Vem, da je pojem bistveno bolj širok.

    Hvala tistemu, ki mi bo na razumljiv način pojasnil, kaj naj bi to razen stečajev in prisilnih poravnav to pomenilo.

    • n neznanec777

      Iskanje pretirani odlivov, reorganizacija poslovnega sistema do te mere, da se denar čim bolje izkoristi. Če je podjetje veliko, je veliko tudi možnosti za izboljšanje.

  • b bombon

    Tako, kot pravi DavidS, če bi država znala tržno ravnat s svojo lastnino (ter hkrati nebi obstajali klientilizem, nepotizem in slabo delujoče sodstvo), se nebi tako mudilo s prodajo podjetij.

    Pa tudi če bi se našel kak zagnan predsednik vlade, ki bi mu bil cilj tvoj predlog, mu enostavno ne more uspet, ker je v državi mnogo različnih interesov, od sindikatov, lobijev, preslabe politične stabilnosti, vsaka vlada (ki se menjavajo na 2 leti) se obrača po vetru in v prvi vrsti z lastnimi interesi, namesto z nekim dolgoročnim ciljem v korist vse družbe itd.

    Država in optimalno upravljanje lastnine enostavno ne gre skupaj (vsaj pri nas in ostalih državah s premalo prakse v kapitalizmu in obstoječo miselnostjo ne).

  • Ikona uporabnika bortchy bortchy

    ni res se ne strinjam da ni država sposobna vsi projekti privatizacije se odvijajo tako da gre podjetje v umetni stačaj pomeni da s vodilni prikažejo"nore "številke potem se pa začne zbijati cena vrednosti, stečajni upravitelji si nakazujejo vrtoglave zneske to je pa zopet samo kapljica v morje kje pa so še razne podkupnine in popdobno. Na tak način pridejo tajkuni do vrtoglavih zneskov in do premoženja takih vrednosti.

     

    Zato je privatizacijo potrebno ustaviti. Privatizacioija pa v večini primerov vodi v suženjstvo :

     

    Dokaz:

    Hilda Tovšak-Vegrad

    Zidar

    Bavčar

    Janša itd.....

     

  • D DavidS

    Eden glavnih razlogov za privatizacijo je ravno dejstvo, da država tega ni sposobna (ali voljna) narediti.