sprememba zakona o pacientovih pravicah?
Pozdravljeni razpravljalci,
čakalne dobe v zdravstvu so in bodo. Nekaj jih je zagotovo na račun nepotrebnih pregledov... ampak to je stvar za druge. Dejstvo je da so zelo različne. Npr. operacija karpalnega kanala je od 1 tedna do 6 mesecih, operacija rame od 3 mesecih do 2 let. Žal, vedno se najdejo tisti ko zlorabljajo čakalne dobe za svoje interese. Gre predvsem za tiste ki so v dolgem bolniškem staležu ki ČAKAJO. Zadeva deluje tako: izberejo si izvajalca ki ima najdaljšo čakalno dobo, ko vseeno enkrat pridej na vrsto nenadoma so prehlaje ali zadržani in se čakalna doba ponovi. S tem si eni omogočijo čakanje do vpokojitve, drugi prepračunajo da se ne izplača delati sploh ker si lahko doma za 10% manj denarja... pa še kaj kasiras od kakšne komercijalne zavarovalnice...Velja in za zdravljenja in za diagnostiko.
Zakon o pacientovih pravicah velelva da si zdravnika izbiramo prosto. S tem ni nič narobe, celo zelo odprto zveni. Ampak morala bi biti varovalka za tiste ki želijo na račun ene pravice koristiti (zlorabiti) drugo: Čakanja na zdravljenje on nadomestilo za bolniški stalež. Predlagam da se ta pravica nekoliko omeji.
PREDLAGAM DA SE TISTIM KI SO V BOLNIŠKEM STALEŽU - DELANEZMOŽNI ONEMOGOČI IZBIRA ZDRAVNIKA KI PRESEGA MAKSIMALMO ČAKALNO DOBO, ČE OBSTAJA DRUGI IZVAJALAEC ZDRAVSTVENIH STORITEV, KI ZAGOTAVLJA SPREJEMLJIVO ČAKALNO DOBO.
S tem bo ostalo vsekakor več denarja v blagajni ZZZS za zdravljenje ker bo izdatek za nadomestila za bolniški stalež manj. Prav ta storšek zelo bremeni blagajno za zdrasvstvo. Ne nazadnje bi s tem preprečili zlorabe, ki jih je dovolj da je postal nacionalni šport in škoda na račun vseh zdravljenja potrebnih.
Hvala za podporo!