Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z nezadostno podporo

Transparentnost in normativ za javne usluzbence.

3353 OGLEDOV 4 KOMENTARJI

Zahtevamo vecjo transparentnost in izpolnjevanje norm, ter delovnih nalog vseh javnih zaposlenih v drzavnem sektorju, zlasti predsednika vlade, drzave, sindikatov in raznih strank, ter tistih, ki pisejo in sprejemajo zakone, tako, da se lahko tocno za vsakogar ve, kaj pocne in ali dela dobro svoje delo.

Normalni delavci za tekocim trakom morajo izpolnjevati svoje norme in vsak dan zapisati, kaj so pocneli, ter koliko so izpolnili svojo normo. Zahtevam, da se ista praksa uvede tudi za ostale, kateri imajo visoke place, ter, da so vpogled vsem drzavljanom, tako, da ob morebitnem neizpolnjevanjem delovne norme in nasih ciljev ter zahtev, da jim lahko predlagamo odpoved!!!!!!!

Trenutno nihce tocno ne ve, kaj oni na vrhu pocnejo razen tega, da imajo visoke place in, da se peljejo okoli z avti in letali na nas racun!!!!

7 glasov

4 glasovi

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR Anti NWO 152 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE

Komentarji




  • Ikona uporabnika Tipsy Tipsy

    Mislim, da bi v državni upravi morali dvigniti plače: en del bi bil fiksna plača, drug del pa stimulacija na učinek.

    Gledati bi morali tudi izkušnje in kaj delavec dejansko zna, tako kot v gospodarstvu.

     

    V javni upravi bi moralo biti manj delavcev, le ti pa bi morali biti bolj angažirani, usposobljeni, izkušeni, samoiniciativni in razgledani in njihova učinkovitost večja. Skratka potrebno bi bilo dvigniti kvaliteto kadra in zmanjšati kvantiteto.

     

    Edina vzpodbuda bi jim bile višje plače, saj ne pomeni, da nekdo s VII. stopnjo izobrazbe učinkoviteje opravlja npr. tajniško delo kot nekdo s V. Sedaj je plača samo na izobrazbo, kako pa opravi svoje delo pa žal pri plačilu nerelavantno.

  • m marci

    Pa le vse ni tako rožnato v javni upravi, no seveda za starejše delavce je užitek sedeti tam in opazovati mlajše od sebe kako garajo za sebe in za njih. Verjetno veste kako deluje sitem javne uprave; tisti, ki delajo še delajo za tiste, ki ne delajo, saj velja načelo več delaš, več dobiš, seveda pa dobiš od tistega, ki ne dela. To je naša ućinkovita in transparentna javna uprava, da se čisti za tistimi, ki so še vajeni starega sistema. Mlajši kader pa ob vsem tam lahko le nemo opazuje in sprejema naloge od tistih, katerim je itak vseeno, saj so zaščiteni kader, seveda vsi s pogodbami za ndč. Da pa bo sistem še bolj zanimiv, je uvedeno normiranje. Seveda lahko si 200%, drugi pa sploh norme ne doseže, pa je vse lepo in prav, saj se vse pomete pred pragom. Ironija pa je v tem, da plače res niso rožnate, daleč od tega, seveda z izjemo starejšega kadra, ki se verjetno nikoli ne bo odravil v penzijon, ker bodo pokojnine napram plačam, ki jih sedaj vlečejo od državljanov, premajhne. To je sistem učinkovite javne uprave; več delaj, več dobiš, seveda za mizerno plačo, pa še vsako leto vedno znova in znova dobiš pogodbo za določeni čas, ker je kadra baje preveč. Saj se strinjam s to tezo, vendar je na žalost preveč kadra, ki ne dela (so izjeme, da ne bo pomote), tisti, ki delajo pa žal nimajo možnosti za zaposlitve, ampak se zadovoljijo s pogodbami, kot so začasno nadomeščanje,... Skratka, kapo dol, učinkovito in transparentno, vse pometimo pod pragom, pa še naprej ščitimo tiste, ki ne delajo, saj bodo bedaki, ki nimajo pogodb za nedoločen čas, itak naredili namesto njih v dobri veri, da pa bo mogoče pridnost in delavnost odtehtala svoje in jih bo mogoče kdo opazil in zaposlil.

  • o ognjenorezilo

    hja..

     

    lepo bi bilo da bi bil javni sektor plačan od prometa opravljenih storitev. ... pravilno in kakovostno opravlčjenih storitev.

     

    norme že imajo javni uslužbenci in to tisti, ki so zadolženi za pobiranje denarja, tisti ki nudijo servis državljanom pa so plačani obratnosorazmerno s prometom, primer policija in zdravstvo

     

    • a andrejček

      ne razumem drugega odstavka