Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Približevanje demokracije ljudem !

1724 OGLEDOV 2 KOMENTARJA

Predlagam vladi, da se uvede nov pravni institut, ki bo na podlagi nove/jše tehnologije (internet) približeval demokracijo ljudem s tem ,da bodo imeli večji nadzor in vpogled nad delom glavnih individualni državnih organov.

S tem novim pravnim institutom imamo v mislih predvsem javnodostopno pričanje glavnih individualnih organod ( predsednik vlade, predsednik države, ministri itd.. ) o svojih kratkoročnih načrtih in stvare, ki se le temu zdijo pomembne, da jih deli s slovenskim narodom, neodvisno od medijev v smislu internetnega portala podobnega Youtube-u, prirejenega za potreba tega cilja.

Vsak z zakonom določen organ, bo moral vsak teden (morda vsak mesec) povedati v 30 minutah ( morda več ali manj) svoje mišljenje, kaj trenutno dela, stvari, ki se mu zdijo pomembne in to predko internetnega portala, ki bo ustvarjen za ta namen to deliti z državljani demokratične Republike Slovenije. To pričanje bo javno dostopno in neodvisno.

1. V Sloveniji je uveljavljena posredna demokracija in volilvi na podlagi medijev dobivajo informacije in si vtirajo svoja mnenja o tem, koga voliti. Mediji pogosto ne pokažejo prave, popolne in objektivne slike o ljudeh, ki naj bi bili voljeni na te pomembne pozicije.

2. S tem institutom bi se omogočilo spoznavanje novih potencialnih voljenih oseb s prve roke! , brez kakršnih koli filtrov in tračev subjektivnih novinarjev. Videli bi stvari s perspektive oseb, ki pričajo na tem portalu.

3. Oseba, ki bi se morala '' izpovedati '' in s svojimi so-državljani deliti svoje misli in načrte bi približala demokracijo ljudem in s tem izostrila nadzor nad glavnimi individualnimi organi in zmanjšala birokratizem, saj bi bili te vodilni organi klicani na odgovornost bolj pogosto. S tem bi se zmanjšala samovolja le teh organov.

4. V 3 Čl. Ustave RS je zapisano: Slovenija je država svojih državljank in državljanov, ki temelji na tranji in neodtuljivi pravici slovenskega naroda do samoodločbe. S tem institutom bi se narodu približala pravica do samoodločbe, s tem bi volili prave ljudi in le te klicali na odgovornost njihovih dejanj.

5. Dolžnost voljenih in postavljenih državih organov (ministri, premier, predsednik RS) je ,da delajo v dobro Slovenije in prebivalstva na tem področju. S tem, ko bi bili ti organi prisiljeni v to, da povedo ljudstvu o svojih trenutnih načrtih bi budilo kritično razmišljanje in določene predloge le tem organom iz '' prve roke '' , ljudem omogočilo, da spoznamo naše vrhovne individualne organe ''iz prve roke'' in s tem omogočilo razna čustva kot so sočutje , itd.. in s tem krepilo narodno zavest.

6.Vsi ljudje smo zmotljivi, kot tudi glavni individualni državni organi in s tem vsakotedenskim '' izpovedovanjem'' bi lahko marsikatero napako preventivno preprečile.

7. Neposredna demokracija velja za čistejšo obliko demokracije od posredne. V naši državi in v vseh demokratičnih državah je uveljevljena posredna demokracija, saj ni bilo možno drugače iz praktičnih razlogov. Z razvojem novejše tehnologije kot so internet, lahko demokracijo ponovno približano ljudem !

Aleksander A.

17 glasov

3 glasovi

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR I Izbrisan Uporabnik 10411 1 predlog
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


17. 4. 2014

Odziv Urada Vlade RS za komuniciranje

Na Uradu vlade za komuniciranje pojasnjujemo, da ministrstva, vladne službe, uradi in organi enkrat letno poglobljeno predstavijo pomembnejše načrte, projekte in dosežke s področja svojega dela na novinarskih konferencah, ki jih je mogoče spremljati v živo v video prenosu na spletnem mestu Vlade RS. Na slednjem je objavljen tudi video posnetek predstavitve. Organi večkrat letno in po lastni presoji organizirajo tematske novinarske konference, za katere običajno zagotovijo tudi video posnetek, ki ga objavijo na svojem spletnem mestu.

Tudi marca letos so se ob 1. obletnici vlade Alenke Bratušek zvrstile novinarske konference, na katerih so ministri po področjih predstavili dosežke preteklega leta in načrte za naprej. Video posnetki so dosegljivi na vladnem spletnem mestu, in sicer na povezavi: www.vlada.si/teme_in_projekti/prva_obletnica_vlade_alenke_bratusek/.

Neposreden prenos navedenih novinarskih konferenc si je ogledalo od 10 do 70 uporabnikov, posamezne arhivske posnetke pa v povprečju 40 uporabnikov.

Na novinarskih konferencah po sejah Vlade RS (običajno vsak četrtek) predstavniki vlade predstavijo glavne odločitve, sprejete na seji. Državljani lahko predstavitve spremljajo v živo v video prenosu na spletnem mestu Vlade RS.

Na Uradu za komuniciranje ocenjujemo, da tedenska objava videoposnetkov z načrti in prioritetami organov državne uprave ne bi dosegla svojega namena, saj so projekti ministrstev dolgoročni in bi se predstavljena vsebina tako iz tedna v teden ponavljala. Menimo tudi, da je obstoječa praksa rednih tedenskih novinarskih konferenc vidnih predstavnikov vlade o odločitvah, sprejetih na seji vlade, rednih tematskih novinarskih konferenc pristojnih ministrstev in vladnih služb, ter letnih predstavitev dela resorjev in njihovih načrtov za prihodnje, ustrezna.

Priloge:

Komentarji