Cene nepremičnin-kreditiranje investitorjev-garancija na nova stanovanja
Na tem področju je potrebno nemudoma v roku 1 meseca narediti zakonodajni red.
primer1
Cene nepremičnin postavljajo investitorji brez da bi se ozirali na kvaliteto, povpraševanje in ponudbo kupcev glede cene. Pomembno je da je zaslužek čim večji pri izvajalcih in investitorjih.
Zakon o bankah bi moral kredite na končanih novih zgradbah, kjer se ne biva in jih investitorji držijo le v bilanci stanja in svojo ceno. Bi bilo potrebno nujno povečati obrestno mero z zakonodajo za faktor 10, da bi se nova stanovanja prodala takoj in po korektnih cena. S tem bi tudi razmislili o kvaliteti gradnje, ker bi morali razmišljati o načinu izvedbe.
Nujno povečati obrestno mero investitorjem na novogradnje, le jih ne prodajo v enem mesecu po uporabnem dovoljenju.
primer 2
Investitor zgradi nepremičnino pridobi uporabno dovoljenje in zaradi svoje koristi ne proda stanovanja če na njem ne zasluži zelo dobro.
Težava1 v pogodbo napiše, da prične garancija teči od uporabnega dovoljenja (garancija, ki jo predpisuje zakonodaja). Nato to stanovanje ne proda kupcem, ki se spoznajo dokler se garancija ne izteče.
težava2 Kupec kupi "novo" stanovanje ki ni ne novo in nima ne garancije. prodaja se pa kot novo s ceno kot novo stanovanje + stroški ki so jih imeli v dobi let ko jih niso prodali.
Prosim, da pristojni državni organi nemudoma preprečijo to možnost izigravanja zakona in državljanov.
Pri kompenzacijah, ki jih je 30% vseh nepremičnin se k sreči rešijo tudi te reklamacije razen če se vrzel nadaljuje
Gre za čisto izigravanje državljanov.
lp
saj po svoje je povsem res, vendar menim, da tukaj zakonodaja nima kaj dosti iskati. trg je trg, ceno določamo predvsem kupci s tem, kako zelo "si želimo" kupiti nekaj. (v principu zelo podobno nakupu in prodaji zbirateljskih predmetov - vrednost ene stare znamke ali konec koncev Van Goghove slike je natančno tako visoka, kolikor so kupci pripravljeni dati zanjo).
tržišče je splet ponudbe in povpraševanja - če nekaj ne gre v prodajo, pa trgovci veselo znižajo ceno, pa zraven niti ne jokcajo, da so v zgubi.
za primerjavo predlagam vpogled v npr. marže kruha pri naših trgovcih, ki dosegajo pri določenih vrstah kruha tudi 60% in več - pa tudi tam država ne posega v regulacijo (čeprav bi bilo pri osnovnih življenjskih porebščinah in živilih to še kako smiselno).
nimam občutka da bo to držalo saj ima vse svoje meje pogledati je potrebno malo cene in količino transankcij pa se takoj vidi da cene in prodaja nepremičnin kar teče
ni tako kot je nekoč bilo ampak moramo vedeti da to kar se je do pred nekaj časa pri nas dogajalo ni bilo normalno če bi se tako dogajalo še naprej bi že vsak dojenček namesto posteljice dobil kar stanovanje