Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Prepovedati moramo kajenje na balkonih in oknih v stanovanjskih blokih, ker dim uhaja sosedom v domo

10399 OGLEDOV 82 KOMENTARJEV

Mnogi ljudje po stanovanjskih blokih resnično trpijo, kadar živijo nad in ob stanovanjih v katerih se kadi na oknih, balkonih !!!!!!!! Saj dim uhaja v sosednja stanovanja ! Pasivno kajenje pa je ravnotako škodljivo zdravju !!!

PROSIMO , prepovejte kajenje na balkonih in oknih po stanovanjskih blokih, ker sosedi , predvsem otroci in starejši, ter bolniki , kakor tudi ostali nekadici, IMAMO PRAVICO DO SVEŽEGA ZRAKA, KO ODPREMO OKNA SVOJIH DOMOV , nočemo vdihovati nikotina kadilcev, ki onesnažujejo čisti zrak v stanovanjih nad in ob njih !!!!!!!!!!!! Ljudje imajo zaradi vdora smrtonosnega nikotina v njihova stanovanja tudi simptome poslabšanja zdravja ( kašelj, pekoče oči ...) , zapirajo okna, da dim ne vdira v stanovanja !!! A VSAK IMA PRAVICO DO SVEŽEGA ZRAKA TER ZDRAVJA !!!!!!!!!!!

TO KAR KADILCI POČNEJO Z ŽIVLJENJI NEKADILCEV OKOLI SEBE, SE MORA USTAVITI.

Ljudje imamo v svojih stanovanjih pravico do čistega zraka !!!!!!! Pomislimo na zdravje naših otrok !!!!!!!!! USTAVIMO KAJENJE V STANOVANJSKIH BLOKIH, PRAVICO IMAMO DO ČISTEGA ZRAKA , KO ODPREMO SVOJA OKNA !

25 glasov

23 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR M Mirjana_m 1 predlog
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


28. 10. 2013

Odziv Ministrstva za zdravje

Predlog omejevanja kajenja v stanovanjskih oziroma privatnih prostorih je bil podan že v času predloga sprememb Zakona o omejevanju uporabe tobačnih izdelkov (ZOUTI-C), vendar ni imel široke podpore javnosti. Predloga tudi ni bilo mogoče zagovarjati na podlagi izkušenj drugih držav. V večini držav nadzor nad tobakom ne posega v privatne prostore. Razlog je predvsem ta, da bi bilo praktično nemogoče nadzirati izvajanje take prepovedi.

Vsekakor pa je dokazano, da je pasivno kajenje škodljivo in da ni količine tobačnega dima, ki bi bila še varna. Vedeti je tudi treba, da so nekateri ljudje alergični na posamezne sestavine tobačnega dima in je za njih ta še posebej moteč in škodljiv. Tega se kadilci premalo zavedajo in so včasih neupravičeno nestrpni do ljudi, ki jih prosijo, da ne kadijo v njihovi bližini.

Res pa je, da je kajenje bolezen odvisnosti in da marsikateri kadilec ne more preprosto prenehati s kajenjem, zato želimo v Sloveniji čim več pozornosti posvetiti preprečevanju začetka kajenja pri mladih; pomoči pri prenehanju kajenja in ozaveščanju ljudi, da kajenje močno škodi njihovemu zdravju kot tudi zdravju pasivnih kadilcev ob njih.

Priloge:

Komentarji