Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Sofinanciranje za izredni študij

2597 OGLEDOV 20 KOMENTARJEV

Vladi bi predlagala, da se da možnost sofinanciranja izrednega višjega študija. Sofinanciranje bi lahko uvedli ob uspešno dokončanem izrednem študiju, prav tako bi lahko uvedli, da bi izredni študentje lahko koristili vsaj bone oz. ugodnosti za hrano. Saj vemo da poleg službe in študija se težko najde čas še za kuhanje.

Naj samo povem prime, da ena študentka izrednega študija ki ima poleg službe dva ali več šoloobveznih otrok težko najde čas in denar za vse skupaj. Že kakšni boni za hrano bi zelo prav prišli vsaj tiste dneve ko je študij (otrokom je težko zagotoviti topel obrok med tem ko si v šoli). Ne zdi se mi prav da redni študenti imajo ogromno ugodnosti razne karte, telefone, telefonske storitve,...(kot npr. hrano, ki jo itak imajo v domovih oz. si lažje pripravijo kot pa izredni ki so poleg službe komaj kaj doma).

12 glasov

6 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR I izredna študentka 1 predlog
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


28. 3. 2013

Odziv Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport

Kot je znano, študentkam in študentom, ki so na fakultete vpisani redno, študija ni potrebno plačevati, saj ga v celoti financira država. Izredni študij, ki ga je vedno manj, pa je plačljiv. Na ministrstvu ne razmišljamo, da bi bilo v prihodnje drugače, saj za to ni finančnih možnosti, pa tudi veljavna zakonodaja tega ne predvideva.

Boni za študentsko prehrano so namenjeni izključno študentkam in študentom, torej jih ne morejo koristiti otroci, kot predlagate. Študentje prav tako nimajo nobenih ugodnosti s strani države pri stroških za telefon, kot trdite.

Študentje, ki so vpisani redno, imajo marsikatere ugodnosti kot na primer študentske bone, subvencionirane vozovnice za prevoz, subvencionirano bivanje… Tudi študentje, ki so vpisani izredno, pa niso v delovnem razmerju in niso iskalci zaposlitve, so upravičeni do študentskih ugodnosti, ki veljajo za študentke in študente, ki so vpisani redno. Tisti pa, ki v delovnem razmerju so, ali so iskalci zaposlitve, do tega niso upravičeni.

Vašemu predlogu, da bi izredni študij sofinanciralo ministrstvo, žal, ne moremo ugoditi.

Priloge:

Komentarji