Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Na sestanke v Bruselj naj hodijo le tisti, ki AKTIVNO sodelujejo pri tematiki, ki se obravnava

3201 OGLEDOV 6 KOMENTARJEV

Zaposleni na različnih ministrstvih, ki delajo na sedežih teh služb v Ljubljani, zelo veliko potujejo na različne sestanke, delovne sestanke, izobraževanja, sodelujejo v projektnih skupinah, delovnih skupinah, "ni da ni". Cel kup jih je teh uradnikov in uradničkov, ki si pridno nabirajo dnevnice v tujini, in tekmovalnost, kdo bo kam šel, je brezmejna. Tudi za nekaj ur skočijo v Bruselj, včasih za nekaj dni, odvisno od priložnosti. Pa ne le v Bruselj, paleta lokacij teh sestankov je široka. In nato so tam včasih tudi samo kot statisti - pomembno je, da so tam.

Zatorej predlagam, da se končno začne štediti pri dnevnicah v tujini, predvsem pa pri letalskih kartah, s katerimi se podpira državnega prevoznika... Na sestanke naj gredo le tisti, ki tam AKTIVNO sodelujejo. Ki pripravijo svoj prispevek za sestanek, ki tam debatirajo, premikajo stvari na bolje, ki imajo po povratku tudi kaj za pokazati - ne pa samo podpisane liste prisotnosti. Menim, da so tukaj ogromne rezerve.

18 glasov

0 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR P planika 11 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


19. 6. 2012

Odziv Ministrstva za zunanje zadeve

Slovenski resorni organi vnaprej načrtujejo svoje delo ter z njim povezane službene poti v tujino oz. v Bruselj. Predstavnik, ki zastopa Republiko Slovenijo na sestanku v tujini, je strokovnjak, ki strokovno področje pokriva doma in je z njim podrobno seznanjen, na službeno pot pa je poslan z jasno določenim namenom ter s konkretnimi stališči oziroma usmeritvami, ki jih bo v tujini zastopal. To velja tudi za službene poti v Bruselj, kjer se slovenski predstavniki največkrat udeležujejo zasedanj sestav Sveta EU na različnih ravneh. Aktivno sodelovanje slovenskih predstavnikov na teh zasedanjih je namen službene poti in ključnega pomena oz. pogoj za učinkovito delovanje RS v EU. Uradniki sami ne izbirajo, kdaj in kam bodo potovali, ampak so na službeno pot napoteni s konkretno nalogo. Po zaključenem dogodku napišejo poročilo, ki je objavljeno v informacijskem sistemu Vlade RS.

V času ekonomske krize ministrstva in vladne službe poskušajo varčevati na vseh področjih, tudi pri službenih poteh v tujino. Službene poti so zato povezane z dogodki, ki so za Republiko Slovenijo ključni. Veliko sestankov pokrijejo tudi slovenska predstavništva v tujini. Dodatno krčenje službenih poti bi pomenilo, da bi resorji spremljali dogajanje le posredno, tj. iz prestolnice, pri tem pa bi izgubili nujno potreben živi stik z dogajanjem na kraju samem, obrobnimi informacijami in ostalimi akterji. Kar zadeva stroške službenih poti v Bruselj, se največji delež teh službenih poti krije oz. povrne iz proračuna EU.

Komentarji