Na sestanke v Bruselj naj hodijo le tisti, ki AKTIVNO sodelujejo pri tematiki, ki se obravnava
Zaposleni na različnih ministrstvih, ki delajo na sedežih teh služb v Ljubljani, zelo veliko potujejo na različne sestanke, delovne sestanke, izobraževanja, sodelujejo v projektnih skupinah, delovnih skupinah, "ni da ni". Cel kup jih je teh uradnikov in uradničkov, ki si pridno nabirajo dnevnice v tujini, in tekmovalnost, kdo bo kam šel, je brezmejna. Tudi za nekaj ur skočijo v Bruselj, včasih za nekaj dni, odvisno od priložnosti. Pa ne le v Bruselj, paleta lokacij teh sestankov je široka. In nato so tam včasih tudi samo kot statisti - pomembno je, da so tam.
Zatorej predlagam, da se končno začne štediti pri dnevnicah v tujini, predvsem pa pri letalskih kartah, s katerimi se podpira državnega prevoznika... Na sestanke naj gredo le tisti, ki tam AKTIVNO sodelujejo. Ki pripravijo svoj prispevek za sestanek, ki tam debatirajo, premikajo stvari na bolje, ki imajo po povratku tudi kaj za pokazati - ne pa samo podpisane liste prisotnosti. Menim, da so tukaj ogromne rezerve.
Mira Hace, točno tako... Ko sem prebrala ta odgovor, sem ugotovila, da vlade res ne zanimajo naši predlogi.
Zelo lepo napisano, ampak nihče tega ne verjame. Ne vem zakaj imate potem super računalniško tehniko. Že vsaka babica se zmeni po Skype-u.
Zakaj omejevati?
Tudi tisti, ki ne vejo točno, na kakšen sestanek so šli in kaj naj bi tam počeli, prinesejo iz Bruslja dobro čokolado!
Malo naj se uporablja računalniška tehnika.
Točno tako! Saj živimo v 21. stoletju, naj že začnejo uporabljati video konferenco in skype.