Sprememba plačnega sistema v državi
Predlog 1:Minimalna osnovna plača zajamčena preostali del plače vezati na uspešnost gospodarstva. Fiksni in variabilni del. Argument: Ne glede na to ali gre državi dobro ali slabo so plače fiksne. To dolgoročno ni vzdržno in rezultira v vedno večjem dolgu, ki se prenaša na prihodnje generacije. Zviševanje davkov zato, da bi se vzdrževalo nivo fiksnih plač je popolni absurd. Vprašanje: Ali je državo, ki se tako obnaša sploh mogoče resno jemati v kontekstu reševanja gospodarstva?
Predlog 2: Vse pokojnine izenačiti na 600 evrov ne glede na funkcijo, ki jo je posameznik opravljal. Argument: vsi enaki vsi enakopravni. Država izkazuje svoje spoštovanje do posameznikov z medaljami in častmi. Denar ne pride v upoštev.
Meh, naj raje ukinejo fiksne plače in vse vežejo na učinek.
Izenačevanje pokojnin pa le pod pogojem izenačevanja prispevkov za pokojnine.
Učinek česa? Definirajmo.
Predstavljajmo si situacijo diplomata. pošljemo človeka v tujino katerega primarna dejavnost je širitev poslov slovenskih podjetij. Ta človek začne hoditi na večerejice in kosila z državniki kjer se razpravlja o sofisticiranih debilizmih, ki so sama sebi namen. Ta človek ima plačo naprimer 3000 eurov. S čim si jo je zaslužil? S tem, da hodi na večerjice s trenutno vodilno granituro, ki ima vsaka svoje muhe in ideje o "produktivnosti lastnih zamisli" in to je končni namen?! Nalijmo si čistega vina in razmišljajmo inteligentno. večerjice so le sredstvo za doseganje namena. Ali je treba ljudi, ki imajo absurdno velike plače učiti osnov podjetništva?! Ali kdo sploh kaj razmišlja v tej "državi"?