Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Zaklonišča

1290 OGLEDOV 30 KOMENTARJEV

Nemudoma je potrebno narediti nadzor nad slovenskimi zaklonišči ter jih spraviti v funkcjonalnost. Sedaj je v blokovskih naseljih vse drugo kot zaklonišče.

78 glasov

0 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 40 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR S Simon1212 1 predlog
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


19. 4. 2022

Odziv Ministrstva za obrambo

Evidenco zaklonišč vodijo občine (9. člen Uredbe o gradnji in vzdrževanju zaklonišč). Evidenca vsebuje podatke o zaporedni številki, vrsto zaklonišča s številom mest, naslov, lastnika ter datum zadnjega pregleda zaklonišča. Na podlagi 10. člena zgoraj omenjene Uredbe morajo biti zaklonišča redno vzdrževana, za njihovo vzdrževanje in smotrno uporabo pa so odgovorni lastniki zaklonišč. Skladno s Pravilnikom o tehničnih normativih za zaklonišča in zaklonilnike mora lastnik pridobiti potrdilo o primernosti zaklonišča, in sicer od pooblaščene organizacije za tehnični in kontrolni preizkus ter izdajanje potrdil o primernosti zaklonišč. V skladu s 64. členom Zakona o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami se zaklonišča praviloma gradijo kot dvonamenski objekt. Izvajanje Zakona, Uredbe in Pravilnika nadzira Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami. Na področju, kjer se za graditev zaklonišč in zaklonilnikov uporabljajo splošni predpisi s področja graditve objektov, je pristojen Inšpektorat Ministrstva za okolje in prostor.

Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami različne nadzore predvidi s svojim letnim programom. V letošnjem letu so v občinah že nadzirali evidenco zaklonišč, ki jo morajo občine vodit ter veljavnosti potrdil o primernosti zaklonišč za občinska zaklonišča, ki so v javni lasti. Obenem pa se odzivajo tudi na prijave posameznikov glede stanja zaklonišč, tudi v večstanovanjskih objektih oziroma naseljih.

Komentarji




  • F Ferenc

     

     

    Civilna zaščita in zaklonišča

    Prijavljeno: 06. december 2024

    Objavljeno: 06. december 2024

    Četrtna skupnost: CENTER

    1.KDo je ljubljanski Srečko Šestan (zelo je dober gospod). Včeraj na tvju se je res izkazal. Ali ma lubljana tudi štab za civilne zadeve? Kdo je notr?

    2. Ali bo ljubljazana zgradila kakšno novo zaklonišče. Včeri v tarči je blo pkazan da je velik premalo zaklonišč.

     

    Odgovor pripravil : Oddelek za zaščito in reševanje OZR

    Odgovorjeno: 10. december 2024

    Spoštovani,

     

     

     

    zahvaljujemo se za sporočilo in vam v zvezi s tem sporočamo sledeče:

     

     

    1. Srečko Šestan je poveljnika Civilne zaščite Republike Slovenije od leta 2014. Odgovoren je za operativno-strokovno vodenje Civilne zaščite in drugih sil za zaščito, reševanje in pomoč na območju države. Skrbi za pripravljenost sil, usmerja ukrepe ob nesrečah, zagotavlja usklajeno delovanje sil, daje mnenja in predloge v zvezi s pripravami in delovanjem sil ter za odpravo posledic škode. V lanskem letu je bil nagrajen z državnim odlikovanjem Republika Slovenija za pomembno vlogo pri razvoju sistema varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, učinkovito in pomirjujoče odzivanje na različne naravne in druge katastrofe ter navdih, ki ga daje številnim ljudem. Prav tako je bil v svojem mandatu nagrajen s številnimi drugimi priznanji. Več si lahko preberete na Internetu.

     

    Mestna občina Ljubljana ima Štab Civilne zaščite, ki izvaja operativno-strokovno vodenje Civilne zaščite in drugih sil za zaščito, reševanje in pomoč v skladu s sprejetimi načrti na svojem območju. Aktivira se, ko je obseg nesreče tako velik, da ga ni mogoče obvladovati v okviru javnih služb. Sestavljajo ga poveljnik in namestnik poveljnika ter člani, ki poveljniku pri vodenju nudijo strokovno pomoč. To so osebe z ustreznimi znanji in izkušnjami na področju zaščite, reševanja in pomoči oz. strokovnjaki iz različnih služb, ki imajo pomembno vlogo pri odzivanju na nesreče. Več informacij lahko pridobite v Zakonu o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami (Uradni list RS, št. 51/06 – uradno prečiščeno besedilo, 97/10, 21/18 – ZNOrg in 117/22), v Uredbi o organiziranju, opremljanju in usposabljanju sil za zaščito, reševanje in pomoč (Uradni list RS, št. 92/07, 54/09, 23/11 in 27/16) in v Odloku o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami v Mestni občini Ljubljana (Uradni list RS, št. 24/1997).

     

    2. MOL gradi nova zaklonišča ob povečevanju kapacitet vrtcev in osnovnih šol in izgradnji le teh. Sicer pa je dolžnost graditi nova zaklonišča ob izgradnji objektov kritične infrastrukture. Pri ostalih gradnjah pa gradnja ni obvezna.

     

    Na območju MOL je po naših evidencah 740 zaklonišč s skupno kapaciteto 135.577. V upravljanju MOL (javna zaklonišča) je 46 zakloniščnih enot na 31 lokacijah s skupno kapaciteto 9611 oseb. V to pa niso zajeta zaklonišča v osnovnih šolah, zdravstvenih domovih idr., ki so namenjena uporabnikom storitev v objektih. Vezano na vaše vprašanje glede števila zaklonišč, podajamo nekaj dejstev:

    - Javna zaklonišča so namenjena zaklanjanju občanov, ki so v času nevarnosti na javnih mestih v bližini zaklonišča.

    - Izkušnje z vojnih območji (Ukrajina, Izrael, Sirija ipd.) kažejo, da je velika večina ubitih ter ranjenih oseb zaradi neposrednega vojaškega spopada (streljanje z lahkim pehotnim orožjem ter uporaba minsko-eksplozivnih sredstev) ter tudi zaradi raketnih napadov ter topniškega obstreljevanje. Slednje je nevarno zaradi fragmentacije ubojnih sredstev (delci granat in raket, ki nastanejo zaradi eksplozije slednjih) ter ruševine stavb ali zemlje, ki nastanejo ob zadetku. Izkušnje kažejo, da za zaščito zadostuje že umik v klet oz. drug primeren prostor, ki je zaščiten oz. okrepljen.

    - Kadar je zaklanjane potrebno ob nesreči z nevarnimi snovmi, industrijski nesreči, ob jedrski ali drugi nesreči, se je ustrezneje zateči v notranje prostore stavb, zapreti vrata, okna in zračnike, izključiti prezračevalnike naprave in počakati, da nevarnost mine, t.j. da pride do redčitve onesnaženja do sprejemljivih koncentracij.

     

    Lep pozdrav,

    Oddelek za zaščito in reševanje MU MOL.

  • F Ferenc

    vecer.com/slovenija/pismo-bralca-na-izbiro-konec-vojne-v-ukrajini-cim-prej-ali-le-konec-10372198

    Vstopili smo v fazo posrednega spopada med Rusko federacijo in Zahodom na ukrajinskih tleh, ko se je treba vprašati: ali ima tovrstno merjenje moči še kak smisel? Oziroma kam nas vodi? Nam kaj pomaga pripisati vso krivdo Putinu? Ne bi morda preklicali Ukrajini dovoljenja za uporabo zahodnega orožja na ruskem ozemlju? Ali ji ga nehali dostavljati? Jo še raje pozvali k temu, k čemur jo je še spomladi papež Frančišek? Spomnimo se njegovih besed: "Najmočnejši so tisti, ki vidijo situacijo, razmišljajo o ljudeh in imajo pogum, da zavihtijo belo zastavo in se pogajajo."

    Vdaja? Predaja? Kapitulacija? Kaj, ko bi ji rekli preprosto "spametovanje"? Ali "rešimo, kar se še rešiti da"? Kje pa. Raje se sprašujemo, ali smo z zaklonišči pripravljeni na vojno, kot da nam je usojena, kot da ji ne moremo ubežati, kot da nismo mi tisti, ki jo kuhamo. Bolno! Kako nizko je padel človeški um!

  • F Ferenc

    siol.net/novice/slovenija/nas-bo-napad-presenetil-to-je-odgovor-650580

     

    Zaradi zaostrovanja razmer med Zahodom in Rusijo se vse bolj krepi strah pred morebitno večjo vojno, tudi jedrsko. Še zlasti v Skandinaviji so oblasti začele prebivalstvo opozarjati, naj se pripravijo na morebitne izredne razmere. V Sloveniji se je zato v zadnjem času pozornost javnosti usmerila na stanje zaklonišč. Ta v Sloveniji načrtno gradimo od leta 1973. V naši državi imamo po podatkih, objavljenih na vladni spletni strani, okoli 2.244 zaklonišč, v katerih je skupaj 348.537 zakloniščnih mest. Je pa vprašanje, koliko od teh je ustrezno vzdrževanih.

  • F Ferenc

    365.rtvslo.si/arhiv/tarca/175091953

    Pločevinke fižola, energijske ploščice, testenine, tablete joda. Bi morala vsaka družina po zgledu Skandinavcev imeti tridnevno zalogo hrane in zdravil za izredne razmere? Kako zanemarjena so številna zaklonišča, ki smo jih nazadnje uporabili med osamosvojitveno vojno? Na kaj so nas opozorile migrantska kriza, pandemija, naravne nesreče in bližina vojne? In kako nam lahko spopadanje z nemirno resničnostjo morda celo pomaga.

    V zadnjih dneh, od napada ruske vojske z balistično raketo z nedolžnim imenom Lešnik na Ukrajino, ki bi lahko nosila tudi šest jedrskih konic, se tudi v Sloveniji veliko pogovarjamo o zakloniščih. Nazadnje smo jih bolj množično iskali pred več kot tridesetimi leti. Seveda zaklonišča še vedno imamo, a v kakšnem stanju so?

  • F Ferenc
    Komentar je izbrisal avtor komentarja.
  • F Ferenc
    Komentar je izbrisal avtor komentarja.
  • F Ferenc

    www.slovenskenovice.si/kolumne/komentar-lovra-kastelica-zaklonisce/

    Družinskih zaklonišč je menda še vedno okrog 60, zgradili pa so jih ali ideološko zaslepljeni ali pa tisti, ki jih občinska oblast ni marala in si jih je lepo privoščila.

    Tako napeto postaja, da se je po dolgem času v ospredje prerinila že skoraj pozabljena beseda – zaklonišče. Okoli 2100 jih je še, graditi pa so jih začeli po sprejetju zakona o ljudski obrambi, ta pa je leta 1973 predpisal tudi gradnjo zaklonišč.

    Predvsem odlok o njihovi obvezni gradnji, ki je zahteval, da se morajo zaklonišča graditi ob izgradnji čisto vsakega stanovanjskega objekta, je sprožil obilo slabe volje. Samo v Ljubljani so izdali več kot 2000 odločb o obvezni gradnji družinskih, hišnih zaklonišč. Na kar pa se je večina investitorjev gladko požvižgala: tudi zato, ker so stroški izdelave takšnega zaklonišča presegali tudi za četrtino skupne vrednosti investicije.

    Družinskih zaklonišč je menda še vedno okrog 60, zgradili pa so jih ali ideološko zaslepljeni ali pa tisti, ki jih občinska oblast ni marala in si jih je lepo privoščila.

    Na celotnem Gorenjskem je takrat nasedlo samo šest budal.

    Privoščila si je tudi pokojnega Janka Markiča iz Naklega. Njegovi potomci bi se še danes lahko hvalili, češ da imajo eno najboljših zaklonišč, pa jim niti približno ni do tega. »Celo v Kranju nimajo takšnega!« nam je zaupal Jankov sin, a tudi on ni kazal prav nobenega navdušenja. Le zakaj bi ga, če pa je bil zaradi tega že čisto prevečkrat tarča posmeha. »Na celotnem Gorenjskem je takrat nasedlo samo šest budal. In eden od teh je bil tudi moj oče.«

    Pol stoletja po uveljavitvi zakona o ljudski obrambi se svet pripravlja na morebiten jedrski spopad. Njihovo zaklonišče bi jim še danes omogočalo, da bi bili na varnem pred atomsko bombo, saj je bilo izdelano za scenarij, ki je že takrat predvideval, da bo bomba padla na Ljubljano. Obramboslovec Klemen Grošelj pred dnevi: »Ključna tarča je nadvoz nad Dunajsko cesto. Če ga presekate, presekate glavno logistično žilo za Natove sile na Madžarskem.«

     

     

  • F Ferenc

    www.delo.si/karikatura/inspekcija

     

    V bojazni pred širitvijo spopadov iz Ukrajine pristojni v številnih evropskih državah preštevajo mesta v zakloniščih, preverjajo njihovo ustreznost in načrtujejo gradnjo novih. Pomanjkljive evidence slovenskih zaklonišč kažejo, da imamo približno 350.000 zaklonilnih mest, zadnje preverjanje njihovega stanja pa, da jih je le 54 odstotkov tehnično brezhibnih.

  • F Ferenc
  • F Ferenc
  • Ikona uporabnika anekdota anekdota

    Odgovor na odgovor vlade:

    Lahko da se odzivate na pritožbe zaradi stanja zaklonišč, a v vezi z izboljšanjem stanja zaklonišč, kot tudi povečanja števila zaklonišč, se naredi zelo malo ali nič.

  • Ikona uporabnika anekdota anekdota
    Komentar je izbrisal avtor komentarja.
  • p predlagam1

    vhode z betonom zalit kdo bo pa še danes rabil zaklonišče

    • F Ferenc
      Komentar je izbrisal avtor komentarja.
  • F Ferenc

    Koliko ljudi se lahko zateče v zaklonišča v Sloveniji in kje so sploh - Slovenske novice

    www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/veste-kje-so-in-kaksna-so-nasa-zaklonisca/

  • M Murka

    Mi smo ga imeli v garažni hiši. Smo ga tudi obnovili, kot lastniki etažnih stanovanj. Vmes (od osamosvojitve do obnove nekje okoli 2008), je bilo uničeno, kmalu po obnovi pa olastninjeno s strani lastnikov garaž v garažni hiši (javna parkirišča na zgornji, nepokriti ploščadi, so kar naenkrat postala "streha", postavili so zapornico in začeli služiti z oddajanjem parkirnih mest). Kako je sedaj s tem zakloniščem, nimam pojma. Kdo si je prilastil novo opremo, tudi ni jasno. Ko sem malce brskala (občina, krajevna skupnost), do podatka nisem prišla. So me kar ignorirali in prelagali drug na drugega. V glavnem, zopet je nekdo na naš račun fino zaslužil, uradnički so se prodali za drobiž, mi pa izviseli... kot vedno. Verjetno kot etažna lastnica celo plačujem najemnino za zaklonišče.

    • F Ferenc

      Za vse dodatne informacije se lahko obrnete tudi na pristojni oddelek, Oddelek za zaščito in reševanje MU MOL.

      Zarnikova 3, 1000 Ljubljana

      T: (01) 306 43 31

    • F Ferenc

      www.ljubljana.si/sl/moja-ljubljana/cuvamo-svoje-mesto/zascita-resevanje-in-pomoc/zaklanjanje-in-javna-zaklonisca/

  • I Ivan Peter Benko

    Smiselna ideja. Dodal bi še predlog, da se v primeru namenske uporabe zaklonišč iz teh brezpogojno odstrani vse kar ni v skladu z namenskim načrtom zaklonišč.

  • F Ferenc

    V Ljubljani je bilo obvezno graditi zaklonišča za vse stavbe do leta 1991. Z letom 1992 ni bilo več obvezno graditi zaklonišč za stanovanjske stavbe, postalo pa je obvezno izdelati ojačano ploščo nad kletjo, s čimer se je omogočilo klet uporabiti za prostor za zaklanjanje. Vsaka stanovanjska stavba ali skupna stavb ima torej svoj lastniški prostor za zaklanjanje. Zaklonišča so v večini stavb zdravstva, šolstva, vzgoje in varstva. Dodatno so še javna zaklonišča v lasti MOL. Zaklonišča osnovne zaščite se gradijo tudi v vojaških objektih, kot so stacionarni telekomunikacijski objekti, urejeni položaji in sedeži operativnih poveljstev oziroma poveljstev enot, ki jih določi minister za obrambo.

    Za vse dodatne informacije se lahko obrnete tudi na pristojni oddelek, Oddelek za zaščito in reševanje MU MOL.

    Zarnikova 3, 1000 Ljubljana

    T: (01) 306 43 31

  • F Ferenc

    V zvezi z vašim predlogom, vam posredujem povezavo do spletne strani z informacijami o zakloniščih ter v prilogi preglednejši seznam.

    www.ljubljana.si/sl/moja-ljubljana/cuvamo-svoje-mesto/zascita-resevanje-in-pomoc/zaklanjanje-in-javna-zaklonisca/

    Desno od slike vhoda v zaklonišče, je v rubriki »Lokacije javnih zaklonišč« najprej povezava do vseh podatkov o javnih zakloniščih v MOL. Če želite konkretno videti, kje na karti »URB Info« je to zaklonišče, pa sledite navodilom v »gumbu: ZANIMAJO ME LOKACIJE« (Urbinfo (ljubljana.si))

  • F Ferenc

    Od: Četrtna skupnost Črnuče

    Datum: torek, 08. marec 2022

    Zadeva: Seznam zaklonišč v ČS Črnuče - vprašanje

    Za: xy

    Kp: TajništvoSLS

    LN: 092-265/2022-2

    Spoštovani.

    Posredujemo vam odgovor pristojnega Oddelka za zaščito in reševanje MOL v zvezi z vašim vprašanjem glede zaklonišč na Črnučah.

    Lep pozdrav.

    Ž. H.,

    predsednik Sveta

    Četrtne skupnosti Črnuče

    Dunajska cesta 367, 1000 Ljubljana

    Naslov pobude: Stanje zaklonišč na Črnučah

    Odgovor na vašo pobudo: 51381

    Spoštovani,

    zahvaljujemo se vam za sporočilo in vam sporočamo naslednje:

    Zaklanjanje je opredeljeno v 59. členu (zaščitni ukrepi) Zakona o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami (Uradni list RS, št. 51/06 – uradno prečiščeno besedilo, 97/10 in 21/18 – ZNOrg) kot eden izmed 6 zaščitnih ukrepov.

    Za vzdrževanje zaklonišč in za njihovo smotrno uporabo so odgovorni lastniki, kot je opredeljeno v 67. členu (vzdrževanje in uporaba zaklonišč) Zakona o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami (Uradni list RS, št. 51/06 – uradno prečiščeno besedilo, 97/10 in 21/18 – ZNOrg) ter tudi v 10. členu Uredbe o graditvi in vzdrževanju zaklonišč (Uradni list RS, št. 57/96 in 54/15).

    Oddelek za zaščito in reševanje MU MOL skladno z drugim odstavkom 9. člena Uredbe o graditvi in vzdrževanju zaklonišč (Uradni list RS, št. 57/96 in 54/15) vodi evidenco zaklonišč na območju MOL.

    Na podlagi vašega vprašanja vam podajamo nekaj lokacij zaklonišč na območju Črnuč, o njihovem stanju ne vemo prav veliko, saj so za vzdrževanje in uporabo zaklonišč odgovorni lastniki (skupnost stanovalcev, etažni lastniki, lastniki podjetij itd.).

    V evidenci, ki jo vodimo se pod zaporedno številko:

    - 144 se nahaja zaklonišče Garažne hiše G1, Cesta Ceneta Štuparja, kapacitete 300 oseb;

    - 145 zaklonišče Garažna hiša A1, Cesta Ceneta Štuparja 24, kapacitete 150 oseb (lahko gre za zaklonišče na Polanškovi ulici, vendar je bil naslov drugače naveden);

    - 146 zaklonišče Soseska BS 111/2, Cesta Ceneta Štuparja, kapacitete 300 oseb;

    - 487 zaklonišče Garažna hiša GII b, Primožičeva ulica, kapacitete 200 oseb;

    - 488 zaklonišče Garažna hiša GII a, Primožičeva ulica, kapacitete 200 oseb;

    - 489 zaklonišče Garažna hiša A2, Primožičeva ulica, kapacitete 150 oseb;

    - ter ostala zaklonišča.

    Potem zaklonišče v ZDL – enota Črnuče, zaklonišče v Vrtcu Črnuče, zaklonišče v OŠ Narodnega heroja Maksa Pečarja, zaklonišča v podjetjih (npr. Veto trgovina) itd.

    S spoštovanjem.

    Oddelek za zaščito in reševanje MU MOL

    • F Ferenc

      Za vzdrževanje zaklonišč in za njihovo smotrno uporabo so odgovorni lastniki, kot je opredeljeno v 67. členu (vzdrževanje in uporaba zaklonišč) Zakona o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami (Uradni list RS, št. 51/06 – uradno prečiščeno besedilo, 97/10 in 21/18 – ZNOrg) ter tudi v 10. členu Uredbe o graditvi in vzdrževanju zaklonišč (Uradni list RS, št. 57/96 in 54/15).

      Javna zaklonišča na območju MOL vzdržujemo skladno s finančnim in programskim načrtom. OZR MOL vodi evidenco vseh zaklonišč – naloga vzdrževanja pa je v pristojnosti lastnikov.

      Za vse nepravilnost in nalaganje odprave nepravilnosti je pristojen Inšpektorat Republike Slovenije za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami. MOL nima teh pristojnosti.

      Lep pozdrav,

      Oddelek za zaščito in reševanje MU MOL

  • F Ferenc

    Posodobitev in priprava zaklonišč v LJ

    Prijavljeno: 27. februar 2022

    Objavljeno: 28. februar 2022

    Četrtna skupnost: ŠIŠKA

    Glede na aktualne varnostno politične razmere predlagam pregled, usposobitev,posodobitev,oskrbo,pripravo,čiščenje,označevanje itd.,zaklonišč v Ljubljani. Poleg vzdrževanja in priprave na uporabo,predlagam posodobitev in prilagoditev na 21. stoletje. Možnost wifi, IKT posodobitev,LED razsvetljava, fotovoltaika,označevanje,spletne strani z informacijami,QRkode s koristnimi povezavami itd. Iz časa osamosvojitvene vojne se spomin tragikomične zgodbe urejanja zaklonišča sredi bombardiranja oddajnikov

    Odgovor pripravil : Oddelek za zaščito in reševanje OZR

    Odgovorjeno: 28. februar 2022

    Spoštovani,

    zahvaljujemo se vam za vaše sporočilo in vam sporočamo naslednje:

    Zaklanjanje je opredeljeno v 59. členu (zaščitni ukrepi) Zakona o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami (Uradni list RS, št. 51/06 – uradno prečiščeno besedilo, 97/10 in 21/18 – ZNOrg) kot eden izmed 6 zaščitnih ukrepov.

    Za vzdrževanje zaklonišč in za njihovo smotrno uporabo so odgovorni lastniki, kot je opredeljeno v 67. členu (vzdrževanje in uporaba zaklonišč) Zakona o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami (Uradni list RS, št. 51/06 – uradno prečiščeno besedilo, 97/10 in 21/18 – ZNOrg) ter tudi v 10. členu Uredbe o graditvi in vzdrževanju zaklonišč (Uradni list RS, št. 57/96 in 54/15).

    Oddelek za zaščito in reševanje MU MOL skladno z drugim odstavkom 9. člena Uredbe o graditvi in vzdrževanju zaklonišč (Uradni list RS, št. 57/96 in 54/15) vodi evidenco zaklonišč na območju MOL ter skrbi za javna zaklonišča na območju MOL.

    Načeloma je stopnja zaščite in oprema v zaklonišču zakonsko opredeljena, glede na namen in funkcijo objekta. Več je zapisano v Pravilniku o tehničnih normativih zaklonišč in zaklonilnikov www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina .

    Lep pozdrav,,

    Oddelek za zaščito in reševanje MU MOL

    • F Ferenc

      Odgovori pristojnih so nekam preveč birokratski. Naj pogledajo, kdo je res odgovoren in naj mu naložijo nalogo popisa in pregleda stanja.

  • F Ferenc
    Komentar je izbrisal avtor komentarja.
  • F Ferenc
    Komentar je izbrisal avtor komentarja.
  • B Branko P.

    ZELO NUJNO!

  • o obhodnik

    bravo,

    takoj spraznite svojo kramo, vrnite lopate in krampe, upravnikom naložite, da preverijo koliko postelj je na voljo (tiste ki jih niso kamperji odsvojili), pa na nosila in opremo PP ne pozabite....

    bog daj da jih ne bi rabili, saj bi se taki misleci tam stepli ....

    to je stvar oddelka za zaščito in reševanje, in njihovih delegatov na četrtnih skupnostih, saj veste da so anede?!