Stavkajo lahko le člani sindikata
Ker se zdaj odločajo za stavko učitelji, me jezi, da so se za stavko izrekali člani in nečlani sindikata, tako, da je bil odstotek bistveno višji. Večina učiteljev ni več član sindikata, zatorej predlagam, da naj se uvede člen, ki opredeli, da lahko stavkajo le člani sindikata.
Stavka je organizirana prekinitev dela delavcev, ker s morda ne strinjajo z nečem in tako pokažejo, da želijo, da se nekaj spremeni/uredi. Pravica do stavke je navedena že v Ustavi Republike Slovenije, kjer prav tako piše, da se lahko stavka organizira v podjetju, pri katerikoli organizaciji, delodajalcu, panogi itd. Namen je torej, da izkažejo ne strinjanje in menim, da tu nima nobene povezave, ali si član sindikata ali ne. Če bi bili udeleženci stavk samo člani sindikata, menim, da bi bili uslišani veliko manj kot drugače, ker je pomembno, da izkaže nek interes veliko število ljudi. Menim, da je to temeljna človekova pravica, ki se jo na tak način definitivno ne bi smelo zatirati, ker kakšen bi pa potem bil namen stavk, če bi se jih udeležili samo člani sindikatov.
Stavka je individualna zakonska pravica, ki ni in ne sme biti pogojena s članstvom v sindikatu.
Še en užaljen privatnik, ki mu gre v nos, da vsaj nekdo še lahko stavka in se bori zase. Delavca tako malo plačaj, da ne bo imel za hrano, kaj šele za članarino sindikatu, pa malo kriči nanj, ga zbrcaj in mu dopovej, da je tvoj suženj. Itak jih je pred vrati še tisoč ali ne?
No, potem je pa prav, da učitelji stavkajo. Pa ne pljuvat po njih in ne metat v isti koš tiste, ki so bili za stavko in tiste, ki so bili proti.
Ena glavnih stavkovnih zahtev je bila, da se uredijo plače v plačni skupini J (kuharice, čistilke, hišniki, ...), katerih plače so pod minimalnimi plačami. V tej stavki so učitelji s stavko predvsem izrazili podporo in kolegialnost tej plačni skupini.
Kar je tudi pravilno.
S članstvom v sindikatu pridobiš element številčnosti. Zato so "privatniki", v spregi s politiko, najprej (po "osamosvojitvi"), marginalizirali in uničili sindikate. Danes se delodajalci do sindikalnih predstavnikov obnašajo poniževalno in izključevalno.
Moj delodajalec, privatnik, sploh ni dovolil, da bi formirali sindikat. Imeli so pa "predstavnika delavcev", ki je vzniknil, ko je zakonodaja samo na ta način dovoljevala, da je kakšnega delavca, ki se ni pokoril, odpustil. In ta predstavnik se je pač strinjal z vsem, kar je privatnik želel. Da je obdržal delo. Farse, ki so se dogajale in norčevanje iz delavca, so nepojmljive. In ko si sam proti privatniku, nimaš možnosti.
Trdim, da so tako imenovani "javni uslužbenci", edini braniki minimalnih delavskih pravic. Brez tega bi bili vsi sužnji. Tudi politiki se tega zavedajo, vendar na drugačen način. Politiki vzdržujejo javni sektor zato, da lahko kradejo in goljufajo, hkrati pa privatnikom omogočajo izkoriščanje delavcev preko zakonov, ki jih sprejemajo.
Karikiram - če bi bila občina v privatni lasti, privatnik politiku ne bi plačeval podkupnine. Ker bi itak sam odločal o vsemu.
Seveda je prav, da učitelji stavkajo. To je njihova pravica, so namreč delavci.
Pa se sploh zavedaš da bi s tem kršili številne evropske direktive , konvencije, dekrete in konec koncev osnovne človeške pravice zajete v ustanovni listi OZN-ja?
ukiniti sindikate.
ni več svinjskih polovic, ni sindikalnih proslav, ni izletov,...ni sindikalnih počitniških kapacitet.
so samo še sindikalni voditelji, ki se smehljajo in 'rogovilijo' v resnici pa so vnaprej dogovorjeni o pogajnjih.
Predlagam, da se avtorja pošlje na obvezno 60-urno izobraževanje na temo osnovnih človekovih pravic. Seveda na njegove stroške.
Se pravi, če nisi član sindikata se ne bi smel boriti za delavske (ali katerekoli) pravice ???
Članstvo v sindikatu nima nobene zveze z ničemer.