Izboljšanje delovanja aplikacije OstaniZdrav
Predlagam, da vnos kode v aplikacijo postane obvezen za vse osebe, ki so na testiranju prepoznane za pozitivne na SARS - CoV - 2.
Strinjam se, da je aplikacija prostovoljna, dokler nismo okuženi in jo v bistvu uporabljamo za to, da smo obveščeni o morebitnih stikih. Povsem drugače pa je, ko smo mi pozitivni in obveščamo druge o tem, da so bili v stiku z nami in da so ogroženi. To pa več ne more biti prostovoljno. To je naša dolžnost. In ker se veliko govori o tem, da epidemiologi in NIJZ sledenja več ne izvajajo ter da je obveščanje prepuščeno posamezniku, bi to bila rešitev za lažje sledenje in obveščanje. Moj predlog gre tudi v to smer, da bi vnos kode direktno izvedel ali upravljalec aplikacije ali operater direktno in ne bi bilo potrebno, da vnaša kodo posameznik.
Menim, da bi obvezen vnos v primeru pozitivneg testa v veliki meri prispeval k uspešnosti sledenja okužb in s tem uspešnosti aplikacije
Hvala in lep pozdrav,
Andreja Kranjc
Kljub obveznosti lahko okuženi reče, da nima aplikacije. Za preveritev pa bi bil potreben sodni nalog, kar ni praktično.
Zakaj bi bila aplikacija obvezna po tem, ko so mi odkrili okužbo?
Takrat sem v karanteni.
Smiselno je namestiti aplikacijo preden se okužim in če se, potem vse stike, ki so bili v dosegu BT obvestim, ej, bolan sem, bil sem v stiku s teboj, testiraj se.
svinjarija in nateg kako butast predlog .Ja pa kaj še !
Ko si pozitiven imaš odločbo, da moraš biti v karanteni. Torej aplikacija nima učinka pri tistih, ki karanteno spoštujejo. Pri tistih ki je ne spoštujejo pa telefona ne bodo vzeli s seboj. In zapet če pomaga.
Telefonsko odkrivanje stikov ni zanesljivo. Okuženi mora ostati doma. Kadar mora nujno v javnost pa obvezno rdečo kapo na glavo, da se ga ljudje izogibajo, kar bi delovalo preventivno. Telefonsko odkrivanje stikov je že prepozno, ker se okužba že lahko širi. Od tu se mi pojavlja vprašanje kdo služi s to aplikacijo?
Zmenjeno. Naj bo obvezno. Ampak najprej mi doniraj za pametni telefon.