Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Finančna pomoč gorskim reševalcem 2

640 OGLEDOV 5 KOMENTARJEV

Ponovno dajem na glasovanje predlog v upanju, da bo sedaj zadosti podpore, da bi se ta predlog začel odvijat v pravo smer.

 

Predlagam, da bi ob posredovanjih gorske reševalne službe v primeru, da se pohodnik v hribih poškoduje in je bilo ob reševanju ugotovljeno, da ni imel ustrezne opreme za hojo v hribih denarno kaznuje pohodnika, kazen bi dodelil vodja reševanja in bi potem podal podatke za kazen naprej na policijo, in od te kazni bi se denar nameni gorski reševalni službi, ki je posredovala v tistem času, za primer recimo: reševanje brez helikopterja 100% gre denar v društvo, ob posredovanju z helikopterjem bi se ta kazen nekoliko razpolovila in bi nekaj denarja dobila enota HeNMP za stroške goriva nekaj pa gorska reševalna služba. Vemo, da je bil pred kakšnim letom na televiziji prispevek o gorski reševalni službi iz Kamnika kjer so zbirali sredstva za dostojen objekt v katerem bi imeli vso opremo za posredovanja in vozila. In menim, da bi s takim načinom lahko omogočili brezskrbno nadaljne posredovanje in ohranitev društev.

29 glasov

2 glasova

Če bo predlog prejel vsaj 21 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR T toxi 8 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


29. 12. 2020

Odziv Ministrstva za obrambo

Na Ministrstvu za obrambo se zavedamo problematike financiranja gorskega reševanja, ki je ob vse večjem številu nesreč v gorah še kako aktualna. Da bi se izognili kaznim in celovito sistemsko uredili omenjeno področje ter zagotovili stabilno financiranje, smo že sredi septembra pripravili sestanek s Planinsko zvezo Slovenijo, Gorsko reševalno zvezo Slovenije in Slovenskim zavarovalnim združenjem o dolgoročni ureditvi financiranja v gorah.

Na podlagi sestanka Uprava RS za zaščito in reševanje pripravlja idejo morebitne nove ureditve financiranja, Zavarovalno združenje pa bo pripravilo ponudbo, upoštevajoč vse zavarovalniške standarde.

Preučujemo tudi dobre primere praks iz Švice in Avstrije, ki jih bomo prilagodili slovenskim razmeram v zavarovalništvu in načinu reševanja v gorah in na težje dostopnih terenih.

Ker je financiranje gorskega reševanja že v fazi načrtovanja, menimo, da omenjenega predloga ni smiselno obravnavati.

Komentarji