Pouk na daljavo in enake možnosti
Predlagam, da po kriznih razmerah MIZŠ razmisli o stanju in nekaj ukrene glede enakih možnosi kar se tiče dostopa do izobraževanja.
Pouk na daljavo se krasno sliši, v resnici pa je slika drugačna. Če bi ministrica, ki se s človekovimi pravicami celo ukvarja, pogledala čez planke, bi videla, da je v OŠ marsikaj drugače kot na fakulteti in na podeželju drugače kot v prestolnici. Da v več kot 400 šolah ni vse tako rožnato kot se zdi na posameznih primerih.
Pouk na daljavo v OŠ bo legitimen, ko bo država vsem učencem zagotovila tehnične pogoje v smislu računalnika oz. tablice, ustrezne programske opreme, delujočega internetnega dostopa in sistemskega digitalnega opismenjevanja.
Dokler tega ni, gre za kršitev pravic do izobraževanja in enakih možnosti.
Položaj učiteljev v tem kontekstu je druga zgodba, vendar, žal, enaka.
Lahko pa bi pozvali vse operaterje da ponudijo brezplačno mobilni internet vsem socialno ogroženim družinam z šolajočimi otroki,ki še nimajo dostopa do spleta vsaj po moje bi bilo več kot dovolj 50 GB na mesec.
Če lahko beguncem-migrantom podarjajo brezplačen internet in celo tablice, lahko to storijo tudi sedaj.
Dobimo pa že tudi 200 GB za 15 evrov na mesec ,kar je poceni tudi za socialno ogrožene družine.
Kar se pa tiče računalnikov,tablic pa bi jih lahko mnogi podarili tem družinam,saj imajo doma mnogi kakšen starejši delujoč računlnik,tablico ki jih ne uporabljajo več ker si kupijo novega.
Na bolhi je ogromno takšnih delujočih računalnikov,tablic,samo volja mora biti da se komu pomaga.
Beguncem smo podarili sim kartice predvsem zato, da vemo kje se nahajajo, ne pa zato, da bodo lahko gledali pornhub.
Mogoče že res ampak kaj vse gledajo pa nihče ne ve razen tistih ki jih mogoče nadzirajo,saj veste človekove pravice in svoboda zlasti nezakonitih migrantov.
Mislim, da so v tisti krizi, prav vse obveščevalne službe natančno gledale vsak pornhub search query.
Trenutno je pac izredno stanje.
95% ucencev ima dostop do interneta in do naprav.
5% pac nima
Zdaj v tem kriznem casu, lahko 95% ucencev dobi dostop, ostali zal ne... ce bomo cakali, da bodo imeli vsi, pa nabavljali tablice in narocnine, bo krize prej konec, brez sole bodo pa vsi.
Tako je.
Eni bi tudi v avtomobilih višjega cenovnega razreda prepovedali dodatne varnostne mehanizme, ker si vsi teh avtomobilov ne morejo privoščiti.
Zares ni internet vsem dostopen. Verjetno se morajo v takih primerih učitelji znajti po svoje. Morda obveščajo učence oz. njihove starše po telefonu ali po klasični pošti in jim pošiljajo navodila in zadolžitve, katere naloge iz delovnih zvezkov naj opravijo, katere tekste naj preberejo, kaj naj narišejo, kako naj telovadijo ...
Predvidevam, da so učitelji iznajdljivi.