Prisilno zdravljenje v psihijatrični bolnišnici za osebe ki si vbrizgajo tako mero mamil, da potrebujo nujno medicinsko pomoč.
Trenutno velja zakon v Sloveniji, da lahko prisilno hospitalizirajo v psihiatrično bolnišnico, osebe, ki poskusijo narediti samomor (rezanje žil, obešanje...), saj se šteje da je pacient nevaren za druge ali sam za sebe. Običajni čas hospitalizacije je 6 mesecev.
Predlagam da se uvede več mesečno prisilno zdravljenje v psihiatrični bolnišnici tudi za odvisnike od mamil, ki si vbrizgajo v telo tak odmerek mamil, zaradi katerega potrebujejo nujno medicinsko pomoč. Saj so s tem dejanjem namenoma ogrozili svoje življenje.
Pred kratkim sem bil v Jordaniji, kjer ti za pol leta odvzamejo prostost, če zavrneš test za mamila ali če te na ulici policist preizkusi kot pešca s testom za mamila in si pozitiven. Zato na ulicah nimajo odvisnikov, saj policisti točno vedo, kdo so odvisniki in te redno testirajo.
Predlagam ,da se uvede prisilno zdravljenje uporabnikov drog, ne glede na to ali je njihov namen narediti samomor, poškodovati sebe ali druge in podobne ozkogledne neumnosti. Ali je komurkoli od svojcev v korost doma gledati zadrogiranega sina ali brata,ki ni sposoben vstati s kavča? Ko mu je nudeno vse na tem svetu, da bi se pozdravil,ne samo kar se tiče osebnega pristopa in pomoči, temveč tudi plačilo stroškov zasebne klinike?!? Ni hujšega kot uničevanje lastne družine, gledati ko na račun enega trpijo 4 ali več ljudi. V kolikor sledite kazenskemu načelu:"bolje 1 nedolžen kot pa 10 krivih",potem je logika zgrešena, ne samo z vidika humanosti, ampak tudi z vidika ekonomičnosti. Sama sem pravnica in imam občutek za sočloveka,kar je pa preveč je pa res preveč,ne samo da so takšni ljudje grožnja širitvi "bolezni", kot to sami imenujete, ogroža tudi popolnoma zdrave ljudi, ki imajo zaradi njih kasneje velike težave in nato predstavljajo breme države,ki je nepotrebno. Trenutna zakonodaja ne ščiti dejansko bistveno bolj ranljive skupine svojcev teh "bolanih"ljudi, temveč ščiti te "bolne", ki so bolni po lastni izbiri. Sramota, da se takšnih ljudi ne odstrani iz družbe in se jih socializira na primeren način, raje pustite da pride do kaznuvega dejanja zaradi breizhodne situacije svojcev. Vse se da če se hoče,ampak samo če se hoče. Če kdaj pa sigurno ob trenutni vladi, tako da le pogumno!
Predlagatelj - predoziranje v veliki večini primerov nenamerno - zasvojenec si vbrizga običajno dozo, a če je droga v resnici čistejša kot tista, ki jo uporablja ponavadi, kar pogosto ni vidno, potem pride do predoziranja.
Zelo ste uspešni z vašimi “uspešnimi” programi in načini zdravljenja, čestitam.
Lahko vas je sram.
S programi ki jih izvajate je v Sloveniji vsak dan več in več narkomanov.
Oooooooooooooooooooookej? Potem pa:
- dajmo na prisilno zdravljenje vse tiste, ki norijo z avtomobili in motorji po cestah ter kolesi po pločnikih, saj ne ogrožajo samo svojega življenja, ampak tudi tujega.
- dajmo na prisilno zdravljenje vse tiste, ki nepravilno prečkajo cesto, za dvakratno dozo zdravljenja naj bodo tisti, ki to počnejo z otrokom v rokah
- dajmo na prisilno zdravljenje vse tiste, ki kadijo, sploh pa tiste, ki kadijo v prisotnosti drugih oseb, saj jih ogrožajo
- dajmo na prisilno zdravljenje vse tiste, ki nimajo pojma, pa bi druge nekam pošiljali, ker jim grejo pač na jetra- naredimo še kacete za njih, da boš srečen?
- pa na prisilno zdravljenje vse, ki pijejo alkohol, sploh tiste, ki se v takem stanju usedejo za volan, vse tiste, ki izsiljujejo prednost, ...
In za konec, kako boš dokazal, da je odvisnik to naredil namenoma? Si mogoče že kdaj slišal, zakaj največkrat pride do overdoze? Mogoče zato, ker ni ena pakunga droge enaka drugi in ne moreš na uč vedet, kako koncentrirana je? Ne moreš namenoma ogroziti svojega življenja samo zato, ker vzameš drogo, pa se pač zgodi, da si vzel preveč. Halo?
Tole je sicer že povsem pase, ampak si ne morem kaj, da ne bi odgovoril Stefaniji. Kot prvo očitno Stefanija ne ve, da ogrožaš svoje življenje v vsakem primeru, če si vbrizgavaš drogo, tudi če so doze običajne. kot drugo, glede na to, da jakost droge ni vedno enaka, svoje življenje ogrožaš toliko bolj. Kot tretje, gre za nezakonite droge, kar gotovo opravičuje bolj rigorozen pristop, kot pri legalnih drogah (npr. cigarete, sladkor alkohol).
Stefanija tudi ne ve, da sodišča izrekajo, ponavadi kot stranski ukrep, tudi zdravljenje alkoholizma, ne loči med odvisnostjo, boleznijo in osebnostno motnjo, zato tak komentar.
Dejstvo je, da bi že po obstoječem zakonu o duševnem zdravju za narkomane lahko odrejali prisilno zdravljenje, vendar se tega praviloma ne prakticira, dokler ne izvajajo kaznivih dejanj.