Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z odzivom pristojne institucije

Razprava o sprejemu imigrantov in beguncev

2810 OGLEDOV 19 KOMENTARJEV

Vladi predlagam da takoj postori vse potrebno da ugotovi kakšno je mnenje o sprejemu beguncev-imigrantov iz afriških in arabskih držav v Sloveniji,in to še preden sprejmemo kakršnega koli begunca--begunko-imigranta-imigrantko.

Zato ker ne morete in ne smete na vladi sami sprejemat tako pomembnih tem-odločitev kot je sprejem-naselitev beguncev-imigrantov v Sloveniji namesto nas,saj vi delate za nas in vas mi plačujemo in smo vaš delodejalec in morate spoštovati našo voljo-odločitev.

19 glasov

8 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR I Izbrisan Uporabnik 12672 38 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • ZADNJA SPREMEMBA
  • KONEC OBRAVNAVE
  • ODGOVOR

Odgovor


29. 9. 2015

Odziv Ministrstva za notranje zadeve

Republika Slovenija je z aktom o notifikaciji nasledstva za konvencije Organizacije združenih narodov leta 1992 sprejela Ženevsko konvencijo o beguncih, ki skupaj s še nekaterimi konvencijami predstavlja temelje pravil mednarodnega humanitarnega prava. Ženevska konvencija kot univerzalni sporazum določa, kdo je begunec in definira pravice in dolžnosti beguncev in njihovih držav gostiteljic. Kljub temu, da je bila sprejeta pred 64 leti, Ženevska koncencija o beguncih še vedno predstavlja temelj zaščite beguncev po svetu.

Mednarodna zaščita je v Republiki Sloveniji tudi ustavno varovana kategorija. V 48. členu Ustave Republike Slovenije je določeno, da je v mejah zakona priznana pravica pribežališča tujim državljanom in osebam brez državljanstva, ki so preganjane zaradi zavzemanja za človekove pravice in temeljne svoboščine. Za razliko od migracij zaradi ekonomskih, socialnih, zdravstvenih in podobnih razlogov, je mednarodna zaščita vrsta prisilne, nenačrtovane migracije in je zato podvržena številnim garancijam in standardom, ki jih predpisujejo v prvi vrsti mednarodni predpisi, ki so jih demokratične države dolžne spoštovati. Mednarodna zaščita pomeni priznanje zaščite osebi, ki je svojo izvorno državo zapustila zaradi preganjanja.

Republika Slovenija je kot država članica Evropske unije zavezana tudi k vzpostavitvi skupne evropske azilne politike oziroma skupnega evropskega azilnega sistema ter delitvi bremen in solidarnosti med državami članicami pri sprejemanju beguncev. Ključni namen skupne evropske azilne politike je oblikovanje območja svobode, varnosti in pravic, odprtega za vse, ki jih okoliščine prisilijo k legitimnemu iskanju zaščite.

Nudenje zaščite beguncem pomeni spoštovanje mednarodnega humanitarnega prava in človekovih pravic ter humanitaren in solidaren odnos države ali skupnosti držav do dogajanja v svetu in civilistov, ki so se znašli v oboroženih spopadih oziroma so v izvorni državi preganjani.

Glede na navedeno, menimo, da predlog 6798-2017 ni primeren za nadaljnjo obravnavo.

Priloge:

Popravki predloga

Verzija predloga z dne, 1. 8. 2015 | 13:35:15

Referendum o sprejemu imigrantov-beguncev

Vladi predlagam da razpiše takoj referendum o sprejemu beguncev-imigrantov iz afriških in arabskih držav v Slo0veniji,in to še preden sprejmemo kakršnega koli begunca-imigranta.

Zato ker ne morete in ne smete na vladi sami sprejemat tako pomembnih tem kot je sprejem-naselitev beguncev-imigrantov v Sloveniji namesto nas,saj vi delate za nas in vas mi plačujemo in smo vaš delodejalec in morate spoštovati našo voljo.

Zato takoj razpišite referendum o sprejemu beguncev-imigrantov v Slovenijo in se naj vsaka državljanka in državljan Slovenije sami odločijo če so za to.!!!!

Objavite predlog sicer kršite Slovensko ustavo in zakone kar pa je po zakonu kaznivo.

Komentarji