Skoči do osrednje vsebine
Prijava v aplikacijo

Ste pozabili geslo?

Registracija

Predlagam vladi
Predlog z nezadostno podporo

Krizni prispevek na izdatke iz državnega proračuna za plače, pokojnine itd.

1273 OGLEDOV 5 KOMENTARJEV

V primeru, da je vlada preučila vse možnosti in ne vidi nobene druge možnosti kot poseči v maso plač javnega sektorja, naj prispevajo VSI, ki dobivajo dohodke iz DRŽAVNEGA PRORAČUNA (ministri, poslanci, funkcionarji, uslužbenci, upokojenci itd.). Predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK za čas krize. Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal in odštel pri: 1. neto osebnem dohodku z vsemi dodatki, ki je višji od minimalne plače, 2. pokojnini, ki je višja od minimalne plače, 3. vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd. 4. drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne pogodbe itd.). Enako bi moralo veljati tudi za zaposlene v lokalni skupnosti (občine) in podjetjih v državni lasti. S takšnim pristopom zmanjševanja osebnih dohodkov (krizni prispevek se odtegne od dosedanjih obračunov) bi vsi prispevali sorazmerno višini os. dohodka in ne bi bili "prikrajšani" pri vplačilu prispevkov od plače in posledično pri pokojninah.

5 glasov

6 glasov

Če bo predlog prejel vsaj 11 glasov za in več glasov za kot proti, ga bomo poslali v obravnavo pristojnemu ministrstvu.

AVTOR G geos 5 predlogov
STATUS PREDLOGA
  • PREDLOG POSLAN
  • ZADNJA SPREMEMBA
  • KONEC OBRAVNAVE

Popravki predloga

Verzija predloga z dne, 8. 11. 2014 | 10:42:21

KRIZNI "PRISPEVEK" NA IZDATKE JAVNIM USLUŽBENCEM IN OSTALIM (POSLANCEM, UPOKOJENCEM..&

Vodenje in organizacija naše države je slepi ulici. Vsak postopek itd. se izpelje praviloma po najslabši možni poti. Razlog je praviloma v tem, da v tem postopku mora vedno nekdo še dodatno zaslužiti. Enako je z vodenjem javnega sektorja. "Veliki" se po izletih zaposlujejo v javni mreži (vodje kulturnih ustanov, svetovalci, uradniki, ki to niso itd.). Sedanja oblast pa bi rada naredila red. Kako? Javni sektor ne dala dobro. Dodatna merila, nadzor itd. Kaj mislite, kdo bo dobil dodatek za odlično delo? Tisti, ki je s svojim znanjem in delom na tem delovnem mestu in ima z vodjo "samo" služben odnos! Redko! Dobil ga bo tisti, ki je "bližje" vodji, tisti, ki je prišel v javno upravo po "zvezah" itd. Občasno ga bo dobil tudi prvi, da je "mir v hiši". V javni upravi napaka učitelja, policista, gasilca itd. ni prinesla milijonskih izgub! Izgube prinašajo predvsem napačne odločitve vodilnih (npr. nadzor nad gradnjami objektov, napačne odločitve o selitvah svojih enot itd.). Posegi v javni sektor so v zadnjih 20 letih naredili več škode kot koristi. V primeru, da je vlada preučila vse možnosti, in dejansko ne vidi nobene druge možnosti kot ponovno poseči v maso plač javnega sektorja predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK! Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal pri: - plači (višji od minimalne plače) javnega uslužbenca, poslanca oz. vseh, ki to dobivajo iz proračuna, - pokojnini, ki je višja od minimalne plače, - vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd. - drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne itd. pogodbe, razni transferji itd.)... S tem plačo javnih uslužbencev in posledično njihovih pokojnin (ki jo vlade "oddaljujejo" in nesramno nižajo) ne bi dodatno manjšali, država pa bi maso za plače, pokojnine in druge izdatke ustrezno zmanjšala oz. dobila vrnjeno.

Verzija predloga z dne, 8. 11. 2014 | 10:48:57

KRIZNI "PRISPEVEK" NA IZDATKE JAVNIM USLUŽBENCEM IN OSTALIM (POSLANCEM, UPOKOJ

Vodenje in organizacija naše države je slepi ulici. Vsak postopek itd. se izpelje praviloma po najslabši možni poti. Enako je z vodenjem javnega sektorja. Posegi v javni sektor so v zadnjih 20 letih naredili več škode kot koristi.V primeru, da je vlada preučila vse možnosti, in dejansko ne vidi nobene druge možnosti kot ponovno poseči v maso plač javnega sektorja predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK!Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal pri:- plači (višji od minimalne plače) javnega uslužbenca, poslanca oz. vseh, ki to dobivajo iz proračuna,- pokojnini, ki je višja od minimalne plače,- vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd.- drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne itd. pogodbe, razni transferji itd.)...S tem plačo javnih uslužbencev in posledično njihovih pokojnin (ki jo vlade "oddaljujejo" in nesramno nižajo) ne bi dodatno manjšali, država pa bi maso za plače, pokojnine in druge izdatke ustrezno zmanjšala oz. dobila vrnjeno.

Verzija predloga z dne, 8. 11. 2014 | 10:50:25

KRIZNI "PRISPEVEK" NA IZDATKE JAVNIM USLUŽBENCEM IN OSTALIM (POSLANCEM

Po zadnjih vladnih predlogih v posege plač in odzivih sindikalne strani menim, da ni pravi čas za še dodatno "razhajanje". Iskanje napak, dodatni nadzor, merjenja učinkovitosti v javnem sektorju itd. ni pravi pristop. V primeru, da je vlada preučila vse možnosti, in dejansko ne vidi nobene druge možnosti kot ponovno poseči v maso plač javnega sektorja predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK!Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal pri:- plači (višji od minimalne plače) javnega uslužbenca, poslanca oz. vseh, ki to dobivajo iz proračuna,- pokojnini, ki je višja od minimalne plače,- vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd.- drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne itd. pogodbe, razni transferji itd.)... S tem plačo javnih uslužbencev in posledično njihovih pokojnin ne bi dodatno manjšali, država pa bi iz mase za plače, pokojnine in druge izdatke dobila povrnjen npr. krizni prispevek.

Verzija predloga z dne, 8. 11. 2014 | 17:07:40

KRIZNI PRISPEVEK NA IZDATKE IZ DRŽAVNEGA PRORAČUNA ZA PLAČE, POKOJNINE ITD.

Po zadnjih vladnih predlogih v posege plač in odzivih sindikalne strani menim, da ni pravi čas za še dodatno "razhajanje". Iskanje napak, dodatni nadzor, merjenja učinkovitosti v javnem sektorju itd. ni pravi pristop. V primeru, da je vlada preučila vse možnosti, in dejansko ne vidi nobene druge možnosti kot ponovno poseči v maso plač javnega sektorja predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK!Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal pri:- plači (višji od minimalne plače) javnega uslužbenca, poslanca oz. vseh, ki to dobivajo iz proračuna,- pokojnini, ki je višja od minimalne plače,- vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd.- drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne itd. pogodbe, razni transferji itd.)...S tem plačo javnih uslužbencev in posledično njihovih pokojnin ne bi dodatno manjšali, država pa bi iz mase za plače, pokojnine in druge izdatke dobila povrnjen npr. krizni prispevek.

Verzija predloga z dne, 8. 11. 2014 | 17:21:23

KRIZNI PRISPEVEK NA IZDATKE IZ DRŽAVNEGA PRORAČUNA ZA PLAČE, POKOJNINE ITD.

Po zadnjih vladnih predlogih v posege plač in odzivih sindikalne strani menim, da ni pravi čas za še dodatno "razhajanje". Iskanje napak, dodatni nadzor, merjenja učinkovitosti, ukinjanje dodatkov itd. v javnem sektorju ni pravi pristop. V primeru, da je vlada preučila vse možnosti in ne vidi nobene druge možnosti kot poseči v maso plač javnega sektorja, naj prispevajo vsi, ki dobivajo prejemke iz državnega proračuna (ministri, poslanci, funkcionarji, uslužbenci, upokojenci itd.). Predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK za čas krize. Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal in odštel pri: 1. neto osebnem dohodku z vsemi dodatki, ki je višji od minimalne plače, 2. pokojnini, ki je višja od minimalne plače, 3. vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd. 4. drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne pogodbe itd.). S takšnim pristopom zmanjševanja osebnih dohodkov (krizni prispevek se odtegne od dosedanjih obračunov) bi vsi prispevali sorazmerno višini os. dohodka in ne bi bili "kaznovani" pri višini pokojnin. Ohranila bi se tudi plačna razmerja med poklici v javnem sektorju (npr. sedanji vladni predlogi močno posegajo samo v osebne dohodke starejših/izkušenejših vojakov, policistov, pravosodnih policistov, gasilcev itd. - cca.100 eur/neto predstavlja samo ukinitev dodatka za stalnost). Ustvaril pa bi se tudi pregled nad dejanskim "prispevkom" javnih uslužbencev državi.

Verzija predloga z dne, 8. 11. 2014 | 17:22:26

KRIZNI PRISPEVEK NA IZDATKE IZ DRŽAVNEGA PRORAČUNA ZA PLAČE, POKOJNINE ITD.

Vladni predlogi v posege plač bi, po moji oceni, dodatno poslabšala razmerja tako med poklici, kakor tudi znotraj poklicev samih (npr. sedanji predlogi močno posegajo samo v osebne dohodke starejših/izkušenejših vojakov, policistov, pravosodnih policistov, gasilcev itd. - cca.100 eur/neto predstavlja samo ukinitev dodatka za stalnost). V primeru, da je vlada preučila vse možnosti in ne vidi nobene druge možnosti kot poseči v maso plač javnega sektorja, naj prispevajo vsi, ki dobivajo prejemke iz državnega proračuna (ministri, poslanci, funkcionarji, uslužbenci, upokojenci itd.). Predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK za čas krize. Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal in odštel pri: 1. neto osebnem dohodku z vsemi dodatki, ki je višji od minimalne plače, 2. pokojnini, ki je višja od minimalne plače, 3. vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd. 4. drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne pogodbe itd.). S takšnim pristopom zmanjševanja osebnih dohodkov (krizni prispevek se odtegne od dosedanjih obračunov) bi vsi prispevali sorazmerno višini os. dohodka in ne bi bili "prikrajšani" pri vplačilu prispevkov od plače in posledično pri pokojninah.

Verzija predloga z dne, 9. 11. 2014 | 13:43:31

KRIZNI PRISPEVEK NA IZDATKE IZ DRŽAVNEGA PRORAČUNA ZA PLAČE, POKOJNINE ITD.

Vladni predlogi v posege plač javnega sektorja bi, po moji oceni, dodatno poslabšala razmerja tako med poklici, kakor tudi znotraj poklicev samih (npr. sedanji predlogi močno posegajo samo v osebne dohodke starejših/izkušenejših vojakov, policistov, pravosodnih policistov, gasilcev itd. - cca.100 eur/neto predstavlja samo ukinitev dodatka za stalnost). V primeru, da je vlada preučila vse možnosti in ne vidi nobene druge možnosti kot poseči v maso plač javnega sektorja, naj prispevajo vsi, ki dobivajo prejemke iz državnega proračuna (ministri, poslanci, funkcionarji, uslužbenci, upokojenci itd.). Predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK za čas krize. Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal in odštel pri: 1. neto osebnem dohodku z vsemi dodatki, ki je višji od minimalne plače, 2. pokojnini, ki je višja od minimalne plače, 3. vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd. 4. drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne pogodbe itd.). S takšnim pristopom zmanjševanja osebnih dohodkov (krizni prispevek se odtegne od dosedanjih obračunov) bi vsi prispevali sorazmerno višini os. dohodka in ne bi bili "prikrajšani" pri vplačilu prispevkov od plače in posledično pri pokojninah.

Verzija predloga z dne, 9. 11. 2014 | 13:46:48

KRIZNI PRISPEVEK NA IZDATKE IZ DRŽAVNEGA PRORAČUNA ZA PLAČE, POKOJNINE ITD.

Vladni predlogi v posege plač javnega sektorja bi, po moji oceni, dodatno poslabšali razmerja tako med poklici, kakor tudi znotraj poklicev samih (npr. samo ukinitev dodatka za stalnost predstavlja cca. 10% znižanje plače pazniku, policistu, gasilcu itd. s 25 let delovne dobe). V primeru, da je vlada preučila vse možnosti in ne vidi nobene druge možnosti kot poseči v maso plač javnega sektorja, naj prispevajo vsi, ki dobivajo prejemke iz državnega proračuna (ministri, poslanci, funkcionarji, uslužbenci, upokojenci itd.). Predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK za čas krize. Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal in odštel pri: 1. neto osebnem dohodku z vsemi dodatki, ki je višji od minimalne plače, 2. pokojnini, ki je višja od minimalne plače, 3. vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd. 4. drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne pogodbe itd.). S takšnim pristopom zmanjševanja osebnih dohodkov (krizni prispevek se odtegne od dosedanjih obračunov) bi vsi prispevali sorazmerno višini os. dohodka in ne bi bili "prikrajšani" pri vplačilu prispevkov od plače in posledično pri pokojninah.

Verzija predloga z dne, 9. 11. 2014 | 13:47:58

KRIZNI PRISPEVEK NA IZDATKE IZ DRŽAVNEGA PRORAČUNA ZA PLAČE, POKOJNINE ITD.

Vladni predlogi v posege plač javnega sektorja bi, po moji oceni, dodatno poslabšali razmerja tako med poklici, kakor tudi znotraj poklicev samih (npr. samo ukinitev dodatka za stalnost predstavlja cca. 10% znižanje plače pazniku, policistu, gasilcu itd. s 25 let delovne dobe). V primeru, da je vlada preučila vse možnosti in ne vidi nobene druge možnosti kot poseči v maso plač javnega sektorja, naj prispevajo VSI, ki dobivajo dohodke iz DRŽAVNEGA PRORAČUNA (ministri, poslanci, funkcionarji, uslužbenci, upokojenci itd.). Predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK za čas krize. Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal in odštel pri: 1. neto osebnem dohodku z vsemi dodatki, ki je višji od minimalne plače, 2. pokojnini, ki je višja od minimalne plače, 3. vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd. 4. drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne pogodbe itd.). S takšnim pristopom zmanjševanja osebnih dohodkov (krizni prispevek se odtegne od dosedanjih obračunov) bi vsi prispevali sorazmerno višini os. dohodka in ne bi bili "prikrajšani" pri vplačilu prispevkov od plače in posledično pri pokojninah.

Verzija predloga z dne, 11. 11. 2014 | 13:58:05

KRIZNI PRISPEVEK NA IZDATKE IZ DRŽAVNEGA PRORAČUNA ZA PLAČE, POKOJNINE ITD.

Vladni predlogi v posege plač javnega sektorja bi, po moji oceni, dodatno poslabšali razmerja tako med poklici, kakor tudi znotraj poklicev samih (npr. samo ukinitev dodatka za stalnost predstavlja cca. 10% znižanje osebnega dohodka pazniku, policistu, gasilcu itd. s 25 let delovne dobe). V primeru, da je vlada preučila vse možnosti in ne vidi nobene druge možnosti kot poseči v maso plač javnega sektorja, naj prispevajo VSI, ki dobivajo dohodke iz DRŽAVNEGA PRORAČUNA (ministri, poslanci, funkcionarji, uslužbenci, upokojenci itd.). Predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK za čas krize. Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal in odštel pri: 1. neto osebnem dohodku z vsemi dodatki, ki je višji od minimalne plače, 2. pokojnini, ki je višja od minimalne plače, 3. vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd. 4. drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne pogodbe itd.). S takšnim pristopom zmanjševanja osebnih dohodkov (krizni prispevek se odtegne od dosedanjih obračunov) bi vsi prispevali sorazmerno višini os. dohodka in ne bi bili "prikrajšani" pri vplačilu prispevkov od plače in posledično pri pokojninah.

Verzija predloga z dne, 18. 11. 2014 | 20:13:33

KRIZNI PRISPEVEK NA IZDATKE IZ DRŽAVNEGA PRORAČUNA ZA PLAČE, POKOJNINE ITD.

Vladni predlogi v posege plač javnega sektorja bi, po moji oceni, dodatno poslabšali razmerja tako med poklici, kakor tudi znotraj poklicev samih (npr. samo ukinitev dodatka za stalnost predstavlja cca. 10% znižanje osebnega dohodka pazniku, policistu, gasilcu itd. s 25 let delovne dobe v primerjavi z začetnikom). V primeru, da je vlada preučila vse možnosti in ne vidi nobene druge možnosti kot poseči v maso plač javnega sektorja, naj prispevajo VSI, ki dobivajo dohodke iz DRŽAVNEGA PRORAČUNA (ministri, poslanci, funkcionarji, uslužbenci, upokojenci itd.). Predlagam, da se uvede enotni KRIZNI PRISPEVEK za čas krize. Krizni prispevek npr. 5% bi se obračunal in odštel pri: 1. neto osebnem dohodku z vsemi dodatki, ki je višji od minimalne plače, 2. pokojnini, ki je višja od minimalne plače, 3. vseh prevoznih stroških, regresih, malicah itd. 4. drugih izdatkih (npr. avtorske, svetovalne pogodbe itd.). Enako bi moralo veljati tudi za zaposlene v lokalni skupnosti (občine) in podjetjih v državni lasti. S takšnim pristopom zmanjševanja osebnih dohodkov (krizni prispevek se odtegne od dosedanjih obračunov) bi vsi prispevali sorazmerno višini os. dohodka in ne bi bili "prikrajšani" pri vplačilu prispevkov od plače in posledično pri pokojninah.

Komentarji